У Житомирській області з держбюджету виділили кошти на житло для родин ветеранів війни

  У Житомирській ОВА на минулому тижні відбулося засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань комплексного врегулювання державних соціальних гарантій ветеранам, Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України на тему: «Соціальна підтримка ветеранів, Захисників і Захисниць України та членів їх сімей на рівні територіальних громад». Про це повідомили в Житомир.info з посиланням на пресслужбу обласної військової адміністрації.

  Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко зазначив, що у зв’язку з повномасштабною російською агресією кількість ветеранів війни та членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України суттєво зростає. Він зазначив, що Держава та місцева влада дбають про ветеранів та мають чіткий алгоритм дій, який дозволить їм адаптуватися до життя без війни, – йдеться у повідомленні.

  Для соціальної підтримки вразливих категорій громадян, у тому числі сімей ветеранів, у місцевих бюджетах області на 2023 рік передбачено 296 млн грн. За рахунок цих коштів органами державної влади та місцевого самоврядування надаються додаткові гарантії, а саме:

  • адресна грошова допомога, в тому числі у разі загибелі або смерті ветерана війни,
  • безоплатний проїзд усіма видами транспорту загального користування,
  • безкоштовне та позачергове зубопротезування,
  • забезпечення безкоштовним харчуванням дітей у дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах,
  • безкоштовне навчання у музичній і художній школах.

  Також на 2023 рік області з державного бюджету спрямовано 238,1 млн грн на виплату грошової компенсації для придбання житла родинам ветеранів війни, завдяки яким поліпшити свої житлові умови зможуть 120 сімей ветеранів. На сьогодні вже 17 родин придбали житло на загальну суму 31,6 млн грн.

  Кім того, за рахунок державної програми із професійної адаптації вже укладено договори на навчання 99 осіб на загальну суму 1,3 млн грн. Набуті професійні знання та навички дозволять ветеранам і членам їх родин бути більш спроможними на ринку праці, реалізувати свої можливості та потреби.

  Доцільно зазначити, що в Україні в 2023 році планували за кошти держбюджету забезпечити житлом 2 000 ветеранів та родин загиблих воїнів.

НАГАДУЄМО: