У США відбулися переговори між Азербайджаном та Вірменією

  У понеділок, 01 травня 2023 року, в США відбулися переговори між Вірменією та Азербайджаном, спрямовані на зниження градусу напруги через спірний анклав Нагірного Карабаху, інформує cnn.

  Ситуація загострилася після того, як 23 квітня 2023 року Азербайджан оголосив про встановлення контрольно-пропускного пункту (КПП) в Лачинському коридорі, єдиному наземному сполученні між Вірменією та Нагірним Карабахом. Це викликало бурхливу гнівну реакцію Єревана. Вірменія розглядає цей крок як порушення угоди про припинення вогню, досягнутої між двома сторонами.

  У суботу Держсекретар США поговорив з прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном, наголосивши на важливості мирних переговорів і пообіцявши подальшу підтримку США. У неділю Ентоні Блінкен розмовляв з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, висловивши стурбованість з приводу КПП.

  Згодом Держсекретар США зустрівся з міністром закордонних справ Вірменії Араратом Мірзояном та міністром закордонних справ Азербайджану Джейхуном Байрамовим. Блінкен наголосив на важливості якнайшвидшого відкриття Лачинського коридору для комерційних та приватних транспортних засобів.

  На умовах анонімності, офіційний представник США заявив ЗМІ, що, переговори скоріше за все спрямовані на досягнення “угоди про нормалізацію відносин”, ніж на укладення мирного договору. США очікують, що обидві сторони проведуть пряме та відверте обговорення, сказав чиновник, додавши, що “всі питання обговорюються”.

НАГАДУЄМО:

Дев’ять років тому в Одесі зупинили “руZкій мір”