У СБУ заявили, що ФСБ намагалася завербувати екс-міліціонера, учителя і співробітника “Укроборонпрома”.

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) зафіксували факти вербування представниками ФСБ РФ трьох жителів Сумської області. Прес-служба відомства заявила, що серед них – колишній міліціонер, учитель і працівник одного з підприємств, яке входить до складу концерну “Укроборонпром”.

“Встановлено, що в усіх випадках залучення громадян до шпигунської діяльності здійснювалося на території РФ відомими контррозвідці СБУ співробітниками управління ФСБ РФ по Курській області. Вони, зокрема, застосовували до українців шантаж і загрози, обіцяли грошову винагороду”, – говориться в повідомленні.

Так, за допомогою громадян України ФСБ РФ намагалася отримати актуальні розвідувальні відомості про місця розташування підрозділів регіонального управління СБУ, дислоковані в області військові частини ЗСУ, і інформацію про завод в Сумській області, який робить продукцію для оборонної галузі.

Відзначається, що усі українці, яких намагалася завербувати ФСБ, добровільно повідомили про це СБУ.

Зараз тривають слідчо-оперативні дії у рамках кримінального виробництва по ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Нагадуємо:

КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131)

Стаття 111. Державна зрада

  1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, –

карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

2. Звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.