У Раді ветеранів стався конфлікт через голосування та ЛГБТ

У середовищі ветеранів вибухнув новий конфлікт. І якщо першопричиною стали обвинувачення у накрутці голосів під час і після голосування за кандидатів до Громадської ради при Мінветі, то наразі причиною обурення стало те, що, за даними правих активістів, у приміщенні Міністерства ветеранів відкрили гей-клуб. 

 

Все почалося з того, що частина ветеранів з правими поглядами обурили питання ЛГБТ-спільноти, канабісу та співпраці з західними грантовими структурами, які час від часу порушують об’єднання атовців. Тож вони вирішили створити власне об’єднання.

 

Паралельно з цим у анонімних телеграм-каналах, що пов’язані з ветеранською спільнотою почали з’являтися повідомлення про шахрайство з боку частини ветеранів. Вони звинувачують колишнього голову Ради Дмитра Шатровського у накрутці голосів на користь кандидатів з ліберальними поглядами. Треба відзначити, що до Ради дійсно висувалися люди, які мають такі погляди – зокрема підтримують легалізацію медичного канабісу. Наприклад, Аліна Приймак, яка очолює громадську організацію «Ветерани за медичний канабіс». Окрім цього, до створення групи правих підштовхнула інша новина – у фейсбуці анонсували, що в Збройних силах України з’явиться підрозділ, дружній до ЛГБТ-спільноти. Створив це об’єднання колишній доброволець батальйону «Донбас» Віктор Пилипенко, проте він до Громради не висувався.

 

Читайте також:

 

Міністр у справах ветеранів задекларувала мільйонні доходи

 

 

«Закінчилось голосування в громадську раду Мінветеранів і хоча ЛГБТ-…  недооцінили згуртованість патріотів та замовили замало накрутки, вони все одно пройшли в кількості 24 штуки проти 11 нормальних хлопців» – пише один з таких каналів.

 

Мова йде про 11 учасників об’єднання «Праві ветерани», яке утворилося на початку березня. «Ми, українські праві, об’єдналися для того, щоби пройти до Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів» – оголосила ряд правих організацій та активістів на своїх сторінках у соцмережах. Мова йде про ВО «Свобода», «Правий сектор», «Сокіл», «Карпатську січ», «Суспільство майбутнього», «Лицарів міста», «Традицію і порядок» та «Невідомий патріот». 

 

Читайте також:

 

До ЗСУ з націнкою постачають гниле м’ясо та овочі с пліснявою

 

Необхідність долучитися до виборів праві пояснюють так:

 

«1. Вся наша права спільнота захищала Україну на війні з Росією. Серед нас одиниці не пройшли горнило війни, а тисячі – здобули там звитягу;

2. В той же час, наші ідейні вороги, яких на війні було менше, ніж пальців на руці – активно лізуть у ветеранське середовище. Створюють неіснуючі ЛГБТ-батальйони, пишуть «ветерани за канабіс» та іншу дичину. Ми мусимо зіпсувати їм це свято життя».

 

Один з відомих учасників цього об’єднання – Андрій Медведько, один з обвинувачених у справі вбивства проросійського пропагандиста Олеся Бузини. Чоловік бере участь у патріотичному русі більше 10 років, займався організацією спортивних заходів, захищав історичні будівлі, брав участь у Майдані. Після Революції Гідності Медведько приєднався до лав добровольчого батальйону особливого призначення «Київ-2».

 

 

 

Нашому кореспонденту атовець заявив, що «Задача у ГР (Громадської ради – прим. ред.) одна – максимально сприяти поліпшенню роботи міністерства та надавати консультації від громади», тож цим вони і планують займатись. Всіх учасників, за словами ветерана, об’єднує тісна співпраця в рамках діяльності різних правих рухів та участь у війні. Одна з важливих задач, яке ставить перед собою група – це, за словами Медведька: відстоювати «інтереси ветеранів, а не західних партнерів чи людей з сексуальними девіаціями, як то зараз модно в тому ж Мінветі».

 

Попри це ветеран спростовує причетність правих ветеранів до скандалу з анонімними Телеграм-каналами. «Загалом, за Шатровським я не слідкую і його особистість мені не цікава» – заявив Медведько. Для нього очевидно, що що це лише вкид, бо «жодних дій після цих повідомлень не було. В кінці обіцяється викриття, якого не відбувається». І дійсно анонімні Телеграм-канали обіцяли «викрити махінації» Шатровського, проте жодного «викриття» так і не сталося.

 

Читайте також:

 

Міністерство у справах ветеранів України зробило російським спецслужбам розкішний подарунок

 

 

Дмитро Шатровський, екс-голова Громадської ради при Мінветеранів, ветеран полку «Азов» та керівник ВГО «Ветеранське Братерство» у своєму коментарі нашому журналісту  заявив, що звинувачує частину команди «Правих ветеранів» у недоброчесності.  Порядок денний, який він вважає найважливішим у Раді – це питання пільг на розмитнення автівок для атовців, участь у різноманітних комісіях, допомога ветеранам, що знаходяться у проблемних ситуаціях. І він впевнений, що команда, до якої він належить покаже гідний результат, який і розставить все по місцям.

 

Наразі Шатровський чекає оприлюднення аудиту цифрових даних, який виявить хто накручував голоси, а хто ні, і вже від цього, зазначає атовець, його команда буде відштовхуватися у подальшій роботі. Проте, він готовий «працювати з усіма конструктивними людьми». «Суспільство дасть кожному свою оцінку» – резюмує ветеран. Наказ про затвердження особистого складу незабаром підпишуть, говорить ветеран, 

 

 

Проте після короткого затишшя конфлікт неочікувано вибухнув з новою силою. Справа у тому, що одна з громадських ініціатив, що ініціювала створення «Правих ветеранів». Вони звинуватили Міністерство у підтримці… гей-клубу. За даними учасників об’єднання, гей-клуб “Versace”, на який довгий час скаржилися місцеві мешканці, розташований прямо в приміщенні Міністерства ветеранів, під “Ярмізом” (реабілітаційним центром для учасників АТО).

 

«Уся ця історія — це не просто кричуще порушення карантинних норм чи кришування бізнесу людьми з Кабміну. Ця історія не про те. Нелегальний гей-клуб в приміщенні Міністерства ветеранів у центрі Києва — це плювок в обличчя кожному добровольцю війни, кожному ветерану і кожному волонтеру» – зазначили представники об’єднання у своїх соцмережах.

 

Наразі, праві обіцяють покарати винних, закрити “Versace», та відстояти честь добровольців.

 

Нагадаємо: