У Пущі-водиці в 2020 році відкриють центр лікування посттравматичного синдрому.

Центр з’явиться на базі ветеранського госпіталю “Лісова поляна”.

У Пущі-водиці під Києвом в 2020 році відкриють центр лікування посттравматичного стресового розладу для ветеранів російсько-української війни.

Про це на брифінгу розповіла міністр у справах ветеранів Оксана Коляда.

“Ми відкриваємо національний центр лікування ПТСР в Пущі-водиці на базі ветеранського госпіталю “Лісова поляна”. Ця унікальна установа національного характеру, де буде відкрито відділення лікування залежностей для ветеранів, лікування ПТСР і лікування наслідку контузій”, – сказала міністр.

Там же буде тренинговый центр, де готуватимуться фахівці для регіонів.

Український госпіталь для воїнів-інтернаціоналістів “Лісова поляна” в селищі Пуща-водиця Оболонського району Києва входить в структуру Міністерства охорони здоров’я.

Мінохоронздоров’я в 2018 році повідомляло, що госпіталь і далі робитиме послуги воїнам-інтернаціоналістам, додавши при цьому послуги у сфері психічного здоров’я.

Лікування буде доступним для усіх категорій ветеранів – і афганців, і ветеранів АТО, членів їх сімей, а також людей, які постраждали в результаті військових дій.

ПТСР виникає в результаті психотравмуючих подій. Світова статистика свідчить, що від 11% до 30% ветеранів з різних країн світу стикаються з цим розладом. Достовірна статистика для України відсутня, в той же час відомо, що охоплення послугами з підтримки психічного здоров’я ветеранів є недостатнім.