В обласному центрі на Ворсклі відбулося підписання «Програми захисту учасників бойових дій на Сході України та членів сімей полеглих захисників України» представниками громадських організацій, в яких об’єдналися учасники бойових дій та волонтери, низки обласних осередків політичних партій тощо. Документ покликаний посилити зв’язок між владою обласного центру та учасниками бойових дій і їхніми родинами в питаннях соціального захисту та всебічної підтримки учасників бойових дій і сімей тих, хто загинув за єдність країни.
Підписанню програми передувала копітка робота активістів, волонтерів, представників громадських об’єднань тощо, які напрацьовували напрями майбутнього документу, виходячи з досвіду реалізації на Полтавщині і в інших регіонах України схожих концепцій. Цікаво, що до розробки програми її ініціатори залучали не тільки учасників бойових дій, але всіх полтавців, котрі виявляли бажання приєднатися до роботи і мали досвід реалізації напрямків програми. А їх в документі, який погоджено і підписано минулих вихідних, тринадцять. Зокрема, забезпечення житлом учасників бойових дій, стартова підтримка та розвитку бізнесу, охорона здоров’я та лікування, створення у Полтаві ветеранського простору, формування позитивного образу ветерана, створення музею АТО, військово-патріотичне виховання молоді, спортивно-фізкультурний напрямок, психологічна реабілітація учасників АТО/ООС, комунікація з владою та ЗМІ, створення в обласному центрі муніципальної варти із числа учасників бойових дій, меморіальний напрямок, пов’язаний з вшануванням загиблих і померлих учасників бойових дій…
Один із ініціаторів розробки програми, член Ради ветеранів України Тарас Лелюх, розповів «НОВА», що програму затвердили напередодні формування у Полтаві нового складу міської ради, та обрання міського голови. Вона стане своєрідним дороговказником для нового депутатського корпусу, який відтепер представлятиме не лише місто, але Полтавську об’єднану територіальну громаду, адже за планом децентралізації до обласного центру приєдналися ще десятки приміських населених пунктів. У яких, звісно, проживають учасники бойових дій.
«Дуже радий що учасники бойових дій та волонтери, представники різних партій та громадських організацій, змогли об’єднатися для досягнення спільної мети, зазначив Т. Лелюх. – Перш за все – ми українці, патріоти. А різні політичні прапори під якими йдуть проукраїнські сили – не повинні бути роз’єднуючим фактором! Запрошуємо до співпраці всіх учасників АТО/ООС, волонтерів, небайдужих громадян! Разом – ми сила! Ми зможемо зробити Полтаву сучасним, чистим, розвинутим містом!».
Олександр Брусенський, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”
Нагадуємо: