У Полтаві арештовано понад 1 мільярд гривень активів компанії, яку пов’язують з родиною російського генерала, що тривалий час обіймав керівні посади в міністерстві оборони РФ. Частину цього майна мали передати для потреб громади й оборони України, однак процес, за даними громадських активістів, блокується через скарги в Антимонопольний комітет.
Про це йдеться в повідомленні ГС «Бізнес Асоціація Захисників України Коловорот Ареїв».
За інформацією об’єднання, йдеться про активи компанії «ЗАВ-ПОЛТАВА», яка, згідно з офіційними реєстрами, зареєстрована на особу з родинного кола генерала армії РФ Олександра Капашина. Останній, як стверджують у громадській спілці, обіймав керівні посади в структурах воєнної логістики міністерства оборони РФ та був пов’язаний з утилізацією боєприпасів.
Що сталося
Як зазначають активісти, майно компанії було арештоване у межах санкційної політики та мало бути передане в управління через систему Prozorro, однак цей процес блокується — зокрема через численні скарги, подані до Антимонопольного комітету України.
За даними асоціації, скарги подає сама компанія, яка програє конкурси на Prozorro, а потім оскаржує результати. Унаслідок цього рішення щодо передачі майна скасовуються, а об’єкти залишаються без нового управителя.
Кому це вигідно — позиція активістів
У повідомленні асоціації вказується, що компанія «ЗАВ-ПОЛТАВА» нібито пов’язана з колишнім прокурором Полтавської області Андрієм Мироновим. Громадські діячі стверджують, що Миронов, попри завершення кар’єри в органах прокуратури, зберігає вплив у регіоні та на окремі державні інституції, зокрема Антимонопольний комітет.
Згідно з оцінкою асоціації, така схема дозволяє залишити арештоване майно під контролем осіб, пов’язаних з громадянами Росії, зокрема тими, хто міг отримувати прибутки від оборонних замовлень РФ.
Реакція держави
Наразі державні органи публічно не коментували ситуацію. У публічному доступі відсутні офіційні заяви АМКУ або правоохоронних органів щодо блокування передачі зазначених активів.
Втім, за словами представників асоціації, лише 3 об’єкти майна (орієнтовно на 76 млн грн) вдалося передати доброчесному управителю, тоді як більшість активів залишаються заблокованими.
Чого вимагають активісти
Бізнес Асоціація Захисників України закликає до:
- Проведення публічного розслідування щодо ролі Антимонопольного комітету у блокуванні передачі активів.
- Відсторонення компаній, пов’язаних із громадянами країни-агресора, від участі в конкурсах.
- Якнайшвидшої передачі арештованого майна до структур, які можуть використати його для потреб оборони та відновлення громад.
«Майно, пов’язане з колишніми функціонерами міністерства оборони РФ, не має працювати в Україні на користь осіб, що потенційно співпрацюють з агресором», — йдеться в заяві організації.
Матеріал підготовлено на основі заяви ГС «Бізнес Асоціація Захисників України Коловорот Ареїв»