У Полтаві створять музей захисників України від російської агресії

Відповідна петиція на сайті міськради зареєстрована за ініціативи учасників бойових дій, волонтерів, представників духовенства та громадських діячів обласного центру.

– На сьогодні питання створення музею досить актуальне і вкрай нагальне, адже війна з російським окупантом триває уже 6 рік, − розповіла автор документа відома волонтерка Олена Гальченко. На жаль, у Полтаві, на відміну від багатьох міст України, такого закладу покищо не існує.

Створення музею захисників України, на думку ініціаторів петиції, поглибить розуміння спільноти про події, що відбуваються на Донбасі та дасть змогу донести їх правдиву історію. А для молоді військова тематика музею стане яскравим прикладом патріотизму і жертовності, джерелом виховання громадянської свідомості.

Відкрити меморіал захисників України планують на базі Полтавського краєзнавчого музею. Поповнюватимуть фонди установи як централізовано, так і за сприяння учасників бойових дій, волонтерів та небайдужих містян.

Готовність до співпраці з новоствореним закладом підтвердили також і військовослужбовці гарнізону. Скоро вони передадуть до його експозиції близько 500 світлин, документів, особистих речей.

 

Також на огляд поціновувачів історії свої експозиції «Воїни-зв’язківці на передньому краї» та «Блокпост пам’яті» готові представити 179-й НТЦ і філія Державного військово-історичного музею України.

 

За матеріалами АрміяInform