У Москві незадоволені тим, що наші захисники відкривають вогонь у відповідь на обстріли російських найманців

  Заступник глави Адміністрації Путіна Дмитро Козак надіслав учасникам «нормандських» перемовин лист, у якому висловлює невдоволення тим, що Збройні Сили України відкривають вогонь у відповідь на обстріли бойовиків, повідомляє російський «Інтерфакс».

 

  У листі Козак вимагає від України привести у відповідність липневу заяву Міноборони України до узгоджених в тому місяці заходів з припинення вогню «без будь-яких винятків та інтерпретацій». Зобов’язання, з-поміж іншого, передбачали відкриття вогню у відповідь «лише за наказом керівництва Збройних сил України чи бойовиків після невдалої спроби використовувати наявні механізми з реагування на порушення «тиші».

 

Читайте також:

  Москва скаржиться, що в червні Міноборони таки дозволило бійцям начебто самостійно ухвалювати рішення про відкриття вогню у відповідь у випадку порушення противником режиму «тиші» чи створення загрози життю.

 

  В той же час бойовикам в Донецькій області дали дозвіл з Москви відкривати так званий “попереджувальний вогонь” на придушення і знищення вогневих точок противника.

Українська делегація в Тристоронній контактній групі розцінила цю заяву як загрозу одностороннього виходу РФ з режиму припинення вогню і загрозу зриву виконання Мінських домовленостей.

 

Нагадуємо: