У Молдові виявлено підпільний цех з виробництва вертольотів

Доки «Мотор Січ» та Міністерство оборони України «активізують роботи» над створенням легкого ударного українського гвинтокрил, неподалік столиці Молдови міста Кишинів місцеві правоохоронці викрили підпільний цех, де вироблялися вертольоти, схожі за модифікацією з маркою Ка-26. Вертольоти незаконно експортувалися на ринок країн СНД. 

Про це повідомляє прес-служба поліції Молдови. 

“Вертоліт, зовні схожий на модель “Ка-26″, був виготовлений в підпільних умовах і планувався нелегально вивозитися в країни СНД. У даний момент прокуратура і поліція проводять обшуки на виробничій базі, розташованій в районі Криуленьского району, на березі річки Дністер та в будинках осіб, залучених для збору необхідних доказів”, – йдеться в повідомленні. 

У поліції Молдови також повідомили, що більшість людей, залучених до процесу виробництва і збірки, в тому числі організатори нелегального бізнесу, є жителями придністровського регіону. 

“Порушено кримінальну справу за фактами підготовки контрабанди повітряних суден двома або більше особами (пункт 5 статті 248 Кримінального кодексу Молдови)”, – додали в поліції. 

Також наголошується, що на виробничих лініях, на різних етапах готовності, знаходилося понад 10 (ДЕСЯТЬ!!!) вертольотів, всі вони зібрані без необхідних дозволів та документів про походження використовуваних деталей і обладнання. 

“На підставі результатів обшуків і перших слухань, пов’язаних з результатами спеціальних слідчих заходів, буде прийнято рішення про статус і процесуальні примусові заходи, що застосовуються щодо осіб, які вчиняють злочини, так і у відношенні товарів”, – підсумували у відомстві. 

У прокуратурі Молдови повідомили, що за подібний вид незаконної діяльності передбачено покарання строком від 3 до 10 років тюремного ув’язнення.