У Міністерстві оборони стверджують, що журналіст почули не те, що сказав новопризначений міністр оборони України

12 березня, прессекретар Міністра оборони України Світлана Павловська повідомила, що міністр оборони України Андрій Таран у зверненні до керівного складу Міністерства оборони України та Генерального штабу наголосив на недосяжності найближчим часом цілковитої адаптації ЗС України до стандартів НАТО, що призвело до вільної інтерпретації базових положень про діяльність Альянсу з боку деяких представників ЗМІ.

11 березня Міністр оборони України Андрій Таран сказав наступне:

«Враховуючи наші реалії, головним завданням Міністерства оборони замість амбіційної, але недосяжної найближчим часом мети цілковитої адаптації ЗС України до стандартів НАТО, має бути цілком реальна мета — максимальне забезпечення здатності Збройних Сил України взаємодіяти з силами Альянсу»

Він зазначив, що нагальною потребою реформування військової сфери є впровадження у Збройних Силах України стандартів НАТО.

Міністр оборони України А.Таран підкреслив-у Збройних Силах України відбувається переведення системи органів військового управління на J-, G-, S- структури. Зміна структури воєнного керівництва країни є лише складовою багатовимірного процесу реформування Збройних Сил. Саме тому важливим є питання завершення розмежування повноважень між Міністерством оборони, Головнокомандувачем Збройних Сил та Генеральним штабом у новій структурі 

НАТО — це міжнародна, міжурядова безпекова організація, яка була створена для того, аби забезпечувати і підтримувати мир в євроатлантичному регіоні. У 2018 році Україна прийняла зміни до Конституції, де чітко визначила курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Міністерство оборони України слідує цьому стратегічному курсу та неухильно забезпечує впровадження механізмів, структур і підходів, які прийняті у державах-членах НАТО. Цей процес системно відбувається з 1994 року, коли Україна приєдналася до програми партнерства заради миру.

 Прессекретар Міністра оборони України Світлана Павловська, зокрема зазначила, що для досягнення цієї мети та взаємосумісності між силами оборони України і державами-членами НАТО, Україна бере участь у формуванні цілей партнерства, що є підставою для імплементування необхідних документів НАТО, які сьогодні виглядають у формі Доктрин, стандартів та директив імплементувати їх треба саме у Збройні Сили України.

 Міністерством оборони України налагоджено чіткий процес моніторингу ведення стандартів НАТО в діяльності Збройних Сил України. Для цього при Міністерстві оборони створено Управління стандартизації, кодифікації та каталогізації, — повідомила Світлана Павловська.

  Вона пояснила, що стандартом НАТО є нормативно-правовий акт, що є еквівалентом наказів, директив, настанов, які упорядковують ту чи іншу сферу діяльності Збройних Сил України. В НАТО — це відповідно союзні публікації, поліси та інші стандартизовані документи.

 Ще жодна країна з 29 держав-членів НАТО не імплементувала усі діючі на сьогодні стандарти Альянсу. Наприклад, Німеччина коли водить в дію той чи інший стандарт часто використовую часто, так звану, імплементацію з обмеженням, що пов’язана з необхідністю адаптації стандартів до національних умов та наявністю необхідних сил та засобів для забезпечення виконання даного стандарту, зауважила Світлана Павловська.

Речниця Міністра оборони України повідомила, що у 2019 році в НАТО закінчився черговий цикл процесу планування та оцінки сил. У цьому році будуть визначатися нові партнерства на 2020-2021 роки.

Міністерство оборони України робить усе можливе, аби Збройні Сили України були максимально взаємосумісними з силами держав-членів Альянсу під час спільних дій в операціях і місіях під проводом НАТО.

 Також Світлана Павловська наголосила на тому, що до НАТО вступає країна в цілому, оскільки зміни торкнуться усієї системи держави, а не лише її Збройних сил.

Вона наголосила на тому, що будь-які маніпуляції з даною темою з метою власного піару є неприпустимими.