У Макарові з’явиться громадський простір для захисників “Ветеранський курінь”

У Макарові на Київщині представили концепцію “Ветеранського куреня” — майбутнього громадського простору, де зможуть відпочивати і спілкуватися учасники бойових дій.

Про це повідомила команда урбаністичного проєкту “Наше місце”.

Проєкт Ветеранського куреня презентували архітектори разом із представниками “Спілки учасників бойових дій Макарівщини” та Макарівською селищною радою.

Ще в березні у Макарівській громаді провели обговорення проєкту створення Будинку ветеранів, де військові могли б проходити соціалізацію і отримувати підтримку побратимів та посестер. Зупинились на ідеї облаштування куреня — його можна легко і швидко побудувати з дешевих місцевих матеріалів. Об’єкт буде максимально наближеним до природи.

У Ветеранському курені військовослужбовці та їхні сімʼї зможуть організовувати тематичні зустрічі, відпочивати у колі близьких, а також відновлюватися на природі.

“Ця ініціатива демонструє нашу готовність підтримувати тих, хто служив та продовжує служити Україні. Я сподіваюся, що Ветеранський курінь не лише забезпечить необхідний простір для відновлення, але також стане символом вдячності нашим ветеранам, військовим, волонтерам та їхнім сім’ям. Крім того, плануємо, що курінь стане органічною частиною інфраструктури послуг для військових та ветеранів на території Макарівської громади”, — зазначив заступник голови Макарівської селищної ради Анатолій Карбовський.

Курінь планують звести із природних матеріалів. Розробники ідеї вже обрали місце для майбутнього громадського простору і провели там геологічні дослідження.

Щоб реалізувати наступні етапи, команда проєкту “Наше місце” шукає партнерів, які зможуть надати фінансову або експертну підтримку.