Дослідники з Китайської академії наук розпізнали близько 1000 видів бактерій у зразках снігу та криги, зібраних з льодовиків Тибету. Майже всі з них були раніше невідомі науковцям.
Крижані щити та льодовики вкривають приблизно 10% поверхні Землі. Вони є найбільшим акумулятором прісної води. Під впливом глобального потепління вони почали прискорено танути. Разом з водою віддають та повертаються до життя і найдавніші живі організми. Тому будь-яке життя, яке знаходиться в льодовиках, має бути вивчене, в першу чергу, на предмет небезпеки для сучасного людства.
Саме таку мету поставили перед собою дослідники з Китаю. З 2010 по 2016 вони збирали зразки криги з 21 льодовика на Тибеті. Після того, як отримані лід та сніг розтопили, вчені раптом виявили 968 видів бактерій з яких 98% були невідомі науці.
У висновку свого дослідження вчені зазначають, що танення снігу та льоду на Тибеті живить кілька річок, які течуть через густонаселені райони Китаю та Індії. Вони пропонують негайно розпочати роботу з вивчення цих мікробів, які глобальне потепління незабаром випустить із льодовиків у Світ.
Також фахівці наполягають на необхідності негайно переглянути підхід до екології, щоб у майбутньому не зіткнутися з новими небезпеками у вигляді епідемій та епізоотій. Раніше британські та американські вчені з’ясували, що швидкість танення льодів на Південному полюсі за останні 30 років значно прискорилась.