Працевлаштування ветеранів — одна з ключових тем сьогодення, яка потребує уваги й підтримки. Багато організацій і фондів активно працюють над створенням можливостей для тих, хто повернувся з війни. Проте у ветеранів часто виникають питання, з чого розпочати, яку сферу обрати та як правильно себе реалізувати саме у цивільному житті.
Цієї суботи в столиці проходив кар’єрний день для працедавців та ветеранів, організований Veteran Hub спільно з Lobby X.
Ірина Галузінська, керівниця проєкту Praktyka у Veteran Hub, розповідає, що, за їхніми спостереженнями, основний запит серед ветеранів — це пошук нових зайнятостей, які можуть бути пов’язані з оборонною діяльністю:
«Veteran Hub для цього має декілька рішень, це як проекти, якими ветерани можуть скористатись, як-от військовий досвід, резюме, і зрозуміти, як краще перекладати свій військовий досвід і адаптувати вже його в цивільну царину; або ж це можливість отримати консультацію менеджерів підтримки, які власне допомагають з тим, щоб описати резюме, підготуватися до комунікації з роботодавцем і пройти той весь шлях шукача роботи», — підкреслює Ірина Галузінська.
Організатори також зазначають, що основною метою було об’єднати в одному місці представників ветеранської спільноти і роботодавців, щоб познайомитись одне з одним та дізнатися більше про ринок праці й шукачів роботи серед ветеранів та ветеранок:
«З того, що ми бачимо, найбільше ветерани цікавляться сферами, які дотичні до армії, це БПЛА, Mil-Tec, розмінування, також досить популярною є IT-сфера, особливо для тих ветеранів, які хочуть починати з нуля цивільний шлях, цивільну роботу, та і вони шукають для себе якісь можливості навчання, стажування в IT-секторі, а є ветерани, які цікавляться відкриттям власної справи», — ділиться досвідом Одарка Козак, менеджерка ветеранського напряму Lobby X.
У заході взяли участь понад 100 учасників, для яких були організовані презентації від працедавців про наявні вакансії, швидкі співбесіди, нетворкінг, карʼєрне консультування.
Максим Голобородько — ветеран, який став на захист української держави ще у 2015 році, про захід він дізнався з каналу Telegram, тому вирішив прийти, подивитися, що пропонують і, можливо, в подальшому спробувати себе у цивільній професії.
Представник Державної служби України з безпеки на транспорті Роман Марченко розповів, що у них працює орієнтовно 1,5-2% ветеранів:
«Ми відкриті для спілкування, відкриті для такої роботи, і, якщо можна, просимо, щоб ветерани за можливості зверталися до нас, і ми будемо сприяти їх працевлаштуванню».
Ветерани можуть обирати професії як у цивільному секторі, так і в продовженні військової кар’єри, залежно від власних інтересів та навичок. Це не лише сприяє їхній адаптації, а й допомагає зміцнювати економіку та суспільство.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».