Фонд державного майна України раптом виставив на приватизацію єдиний майновий комплекс КП “Дніпропетровське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство”. Фонд повідомляє, що це підприємство є прибутковим: за 2023 рік його прибуток склав 2,5 мільйона гривень, а за п’ять місяців 2024 року – вже понад мільйон гривень.
Аукціон має відбутися 10 липня, повідомив керівник Фонду державного майна України Віталій Коваль. За його словами, держава пропонує інвесторам купити це підприємство майже за 115 мільйонів гривень, зберігши його спеціалізацію. Переможцем тендеру стане той, хто запропонує найбільшу ціну.
Тендер про продаж єдиного майнового комплексу Дніпропетровського експериментального протезно-ортопедичного підприємства у системі Прозоро оголосив Фонд держмайна України, з його деталями можна ознайомитись, перейшовши за посиланням. Зазначається, що це найдорожчий протезний завод України, який виставлений на продаж.
Повідомлення про торги викликало занепокоєння у співробітників підприємства й військовослужбовців, які там обслуговуються.
Директорка з розвитку та партнерства Protez Hub Антоніна Кумка в коментарі “Суспільному” зазначила, що приватизація підприємства має певні ризики. Дніпровське протезне підприємство наразі є одним зі стратегічних підприємств України з кількох причин і державна форма власності вберігає його від коливань та змін ринку, говорить вона. По-друге, є ризик втратити команду фахівців, які отримали якісне навчання.
Окрім того, вважає вона, наразі підприємство ефективно переймає якісні технології та застосовує їх, тому його підтримують благодійники й приватні компанії.
“Знищення цього підприємства у теперішньому форматі призведе до дуже негативних наслідків для галузі загалом, адже підприємство бере на себе значну частку кейсів і якісно реабілітують та протезують за державною програмою. Для того, щоб гарантії протезування державою точно дотримувались, потрібно мати хоча б одне-два підприємства у держвласності і розвивати їх як центри досконалості. Форма власності у вигляді благодійного фонду чи ТОВ чи ще чогось для такого не підходить”, — зазначила директорка з розвитку та партнерств Protez Hub .
Антоніна Кумка зауважує: наразі ветерани війни та пацієнти протезного заводу пишуть звернення до Фонду держмайна та уряду з проханням призупинити процедуру приватизації.
“Ми вже почали писати звернення від юросіб і фізичних осіб до голови Фонду держмайна та КМУ. Люди самі від себе пишуть, хто підтримує. Ветерани-пацієнти обурені і не можуть повірити”, — говорить вона.
У соцмережах почали з’являтися відеозвернення бійців, які обслуговуються на підприємстві (ВІДЕО).
Військові та ветерани, які нині проходять протезування, лікування, реабілітацію у цьому центрі, задоволені обслуговуванням і хвилюються за долю підприємства. Вони вважають, що на приватизованому підприємстві не буде повного комплексного супроводу, і пацієнтам потрібно буде самостійно вирішувати питання проживання під час лікування та реабілітації.
Наразі “Суспільне” намагається отримати коментарі щодо приватизації підприємства в керівництва заводу та Фонду держмайна.
Зараз можна лише сказати, що протезний завод працює у Дніпрі з 1944 року. На ньому виготовляють протези кінцівок високої якості, які затребувані не лише в Україні, а й за кордоном. Підприємство має реабілітаційний центр, де пацієнти можуть навчитися користуватися протезом і відновитися. Крім Дніпра, підприємство має філії у Кривому Розі та Запоріжжі.
За матеріалами “Суспільне.Дніпро” та “Дніпро оперативний”.