08 травня 2021 року на світанку, на відстані понад 100 морських миль (200 км) від Одеси, у виключній (морській) економічній зоні України флагман Морської охорони Держприкордонслужби України зустрів корабель Берегової охорони США HAMILTON, інформує сайт Державної прикордонної служби України.
За планом спільних навчань кораблі прикордонних відомств США та України на переході морем відпрацьовували злагодженість дій у міжнародній тактичній групі. Елементи спільного маневрування із нарощуванням складності, в тому числі й з відбиттям повітряного нападу.
За сталою традицією, дії партнерів пильно відстежували та супроводжували своєю присутністю кораблі РФ, тому ситуацію під час військових навчань майже не довелось імітувати. Цього разу на під ногами плуталися два прикордонних сторожових корабля БО ПС ФСБ РФ проекту «Охотнік», а на відстані кружляв ще один корабель ЧФ РФ. Ані чотирьохбальний шторм, ані нахабні витівки російських «Охотніков» не завадили відпрацювати намічену програму спільних навчань
Кораблі країни-агресорки то оголошували вигадані координати закритих районів, вимагаючи залишити їх, то небезпечно маневрували і намагалися штучно звузити зону маневру для українського й американського кораблів. Не відповідали на виклики на зв’язок по каналах міжнародної морської безпеки. Зухвале порушення норм міжнародного морського права ретельно зафіксовано і задокументовано українськими прикордонниками.
Нагадуємо: