У Чернівцях запрацював реабілітаційний центр “Recovery” на базі відділення госпіталю ветеранів війни. Для цього відремонтували триповерхову будівлю одного з корпусів закладу. Оновлене відділення має 61 ліжко для військових. Зараз воно – заповнене.
Про це інформує Суспільне Чернівці.
“Ми зайняли нішу з надання загальної реабілітації й до нас на реабілітаційне та відновлювальне лікування потрапляють пацієнти з різними діагнозами. У стаціонарі ми можемо працювати з пацієнтами, які мають уламки чи складні поранення. Такі пацієнти перебувають у нас на відновлювальному лікуванні й ми їх умовно готуємо до попередньої реабілітації”, – розповів виконувач обов’язків гендиректора госпіталю Віталій Полатайчук.
У реабілітаційному відділенні госпіталю працюють п’ятеро лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, три фізіотерапевти та три ерготерапевти. Також два психологи, які працюють з військовими та їхніми родинами.
“Так ми адаптуємо їх, бо після перебування в зоні бойових дій емоційний стан військових може змінитися. Також згідно з договорами, у закладі має бути соцпрацівник. У цьому напрямку теж маємо свої напрацювання”, – каже Полатайчук.
У госпіталі облаштували зали для фізичної реабілітації та ерготерапії, приміщення для індивідуальної та групової психотерапії, занять з терапевтами з мовлення. У коментарі Суспільному завідувач реабілітаційного відділення Максим Чобан розповів, що заклад уклав угоду з одним із центрів протезування.
Також госпіталь отримав нове обладнання. Зокрема, є апарати для розвантаження м’язів тіла, розроблення рук та ніг, суглобів, а також відновлення ходьби.
“Є обладнання, на якому за допомогою поясів пацієнтів кріплять до підвісної системи. Так люди, які не могли ходити через травми чи неврологічну симптоматику, ходять з цими автоматами. Є бруси для відновлення ходьби”, – каже Чобан.
Зокрема, військові можуть працювати на обладнанні в ігровій формі. На одному з таких пацієнти розробляють кисті, втім датчики апарату можна використовувати й на інших частинах тіла, а також регулювати складність вправ.
“Цими вправами пацієнт посилює м’язи й може не помічати цього, бо тренується в ігровій формі. Так саме цей апарат є унікальним, бо може робити аналіз ходи. На іншому обладнанні треба засікати часу секундоміром, а терапевту слідкувати, як пацієнт ходить, а це обладнання робить це самостійно”, – каже ерготерапевтка Аліна Глобчанська.
Як військових направляють на реабілітацію в госпіталь
- за направленням командирів військових частин;
- за переведеннями з інших медзакладів;
- за направленнями ТЦК, прокуратури чи Військової служби правопорядку;
За словами Полатайчука, після реабілітації в госпіталі військових направляють у військові частини або на ВЛК, щоб визначити, чи придатний він до військової служби. Також комісія визначає, потрібно дати військовому відпустку чи спрямувати на додаткове лікування.