У Білорусі оштрафували 75-річну пенсіонерку за те, що вона “Висловлює протест зефіркой”

 Під час недільних акцій протесту у Білорусі затримали 310 людей. Про це повідомляє правозахисний центр “Вясна”.

 

 Недільні акції протесту в  Білорусі кілька останніх місяців стали традиційними. 01 листопада 2020 року “Марш проти терору” в Мінську мав дійти до меморіалу Куропати, де знаходяться поховання розстріляних в роки радянського терору. Одразу після початку руху “Маршу проти терору”, силовики розпочали затримання і розгін протестувальників.

 

 Із 310 затриманих, більшість у Мінську. Серед затриманих колишній юрист Адміністрації президента Білорусі Олександр Пласкавіцький, колишній політв’язень Микита Ліхавид та член Координаційної ради опозиції Денис Гота. Також у Мінську затримані журналісти газети “Нови час” та відомий скульптор Геннадій Лойко.

 

 Іраїді Мисько, яка мешкає в Жодино, присудили штраф у 540 білоруських рублів (5800 грн) за фото біло-червоно-білої пастили. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на білоруське видання Ex-press.

 

 Іраїда Мисько, 75-річна мешканка Жодино, після того, як Лукашенко захопив владу в Білорусі, оголосивши себе переможцем сфальсифікованих виборів, почала виходити на акції протесту з біло-червоно-білим прапором. У суді проти Мисько міліціонери представили шість протоколів і речові докази, серед яких фотографія, на якій пенсіонерка тримає в руках біло-червоно-білу пастилу. Капітан міліції Євген Семашко у уді сказав: “Так, це так вона висловлює протест. Зефіркой”.

 

Нагадуємо: