У Берліні відбулася зустріч радників лідерів “Нормандської четвірки”

03 липня 2020 року, у Берліні відбулася зустріч радників лідерів “Нормандської четвірки”.

Російську Федерацію на зустрічі політичних радників глав держав “нормандської четвірки” (Німеччина, Росія, Україна і Франція) представляв заступник керівника адміністрації президента Дмитро Козак, який прибув у п’ятницю з робочою поїздкою до Берліна.

З української сторони впереговорах брали участь глава Офісу Президента України Андрій Єрмак та міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Російська Федерація очікувала від Києва чергових поступок. Про це повідомляє Der Spiegel з посиланням на неофіційний робочий документ російської делегації, передає УНН.

“На переговорах щодо конфлікту на сході України Москва наполягає на якнайшвидшій юридичній реорганізації окупованих сепаратистами районів в Донецьку і Луганську”, — повідомляє видання з посиланням на документ.

Відзначається, що російська сторона вимагає від Києва представити у Мінській контактній групі до 06 липня проект зміненої української Конституції щодо «особливого статусу Донбасу».

Також, Росія вимагає від України «активізації зусиль» щодо реалізації « формули Штайнмайера».

Видання зазначає, Україна повинна “без додаткових умов” до о6 липня скласти список утримуваних в певному форматі, звільнення яких вона вимагає від сепаратистів. У свою чергу, останні також представлять відповідний список ув’язнених.

Після завершення зустрічі куратор “українського напрямку” Кремля Дмитро Козак заявив, що не вдалось дійти прориву по переговорам. Про це він повідомив в п’ятницю журналістам в Берліні, передає УНН із посиланням на російське держінформагентство “ТАСС”.

— Сьогодні відбулась складна ґрунтовна розмова з усіх аспектів врегулювання конфлікту відповідно до мінських угод, — сказав заступника адміністрації Путіна. Він додав, що російській стороні «…знадобилось багато часу, щоб зрозуміти позицію України… Крім того, вдалося нарешті наблизитися, я б не сказав, що остаточно узгодити, (але) наблизитися до того, що повинен бути прийнятий комплекс додаткових заходів з припинення вогню», — зазначив заступника адміністрації президента РФ з “українського напрямку”.

На його думку, сторони наблизилися до того, щоб на найближчому засіданні ТКГ у Мінську були б прийняті конкретні комплекси додаткових заходів. “Остаточний фінальний документ ми домовилися, оскільки його не вдалося узгодити в деталях, доузгодити в телефонному режимі”, — сказав він.

Зазначається, що учасники зустрічі спробували визначити тимчасові рамки проведення наступного саміту.

“Про зустріч на рівні міністрів мови не було. Були спроби визначити конкретні дати зустрічі на вищому рівні”, — сказав Козак. “Але про це говорити поки дуже-дуже рано”, — додав він.

 

За матеріалами інформагенств.