У американських спецпризначенців з’явився новий підводний транспортер

26 квітня, прес-служба компанії General Atomics повідомила про те, що Командування спеціальних операцій США (SOCOM) прийняло на озброєння перший апарат типу Dry Combat Submersible (DCS). Він має модульну літієво-іонну батарею.

У 2016 році компанія Lockheed Martin повідомила про підписання контракту з Командуванням спеціальних операцій США (SOCOM) на будівництво трьох «сухих» пілотованих підводних апаратів Dry Combat Submersibles (DCS). Тепер стало відомо про те, що перший з них прийнято на озброєння.

Як повідомила General Atomics, 21 квітня командуванню спецоперацій передали перший із замовлених раніше транспортувальників бойових плавців DCS. Апарат має модульну літієво-іонну батарею типу Lithium-ion Fault Tolerant (LiFT). Її розробило і виготовило GA-EMS – підрозділ General Atomics.

Йдеться про перше відоме використання акумуляторних батарей такого типу в якості основних на американських підводних системах.

 

Майже всі характеристики нових підводних апаратів компанія Lockheed Martin і Командування спеціальних операцій США тримають в таємниці. Відомо, що DCS будуть важити більше 30 т, з їхньою допомогою спецпризначенці зможуть добиратися до надводних або підводних цілей, або ж десантуватися на берег, а по завершенні місії повертатися на базу. Згідно з контрактом, компанія Lockheed Martin повинна буде поставити спецпризначенцям три пілотованих підводних апарати протягом 5 років. Сума угоди склала $166 млн.

За даними порталу navalnews.com, довжина DCS становить 12 м, ширина – 2 м. Dry Combat Submersible вміщує двох членів екіпажу і вісім плавців. Повна підводна водотоннажність DCS становить 30 тонн. Апарат може перебувати під водою до 24 годин і має граничну глибину занурення 100 метрів, дальність ходу на одному заряді акумулятора – понад 25 миль (46 км). Апарат зможе базуватися на борту як надводних кораблів, так і підводних човнів.