Турецький ударний БПЛА знищив у Сирії ЗРГК “Панцирь-С1” російського виробництва

В мережі продовжують з’являтися нові відео високоточних авіаударів турецьких ударних безпілотників по військах Башара Асада

Оперативно-тактичні багатоцільові безпілотні апарати Bayraktar TB2 та TAI Anka-S турецького виробництва продовжують знищувати військову техніку Сирійської арабської армії.

Одним з найсвіжіших відео стало знищення самохідного зенітного ракетно-гарматного комплексу російського виробництва 96К6 “Панцирь-С1”, що було оприлюднено у Twitter Clash Report.

Як видно з кадрів, знятих турецьким безпілотним апаратом, ЗРГК знаходиться у робочому положенні із увімкненим радаром, тобто готовий до ураження повітряних цілей. Однак це не допомогло йому уникнути знищення.

За даними Інформаційно-консалтингової компанії “Діфенс Експрес”, російський “Панцирь-С1” був уражений спеціальним легким керованим боєприпасом MAM-L (виробництва компанії Roketsan), що був випущений та наведений з оперативно-тактичного багатоцільового БПЛА Bayraktar TB2 (виробництва компанії Baykar Machine Inc).

Також варто відзначити, що ці турецькі безпілотні комплекси також є на озброєнні Збройних сил України. Контракт на придбання шести таких БПЛА та трьох станцій управління на суму $70 млн був укладений в січні минулого року. Наразі всі замовлені дрони вже поставлені до України.

Нагадаємо, РФ поставила в Сирію 36 ЗРГК 96К6 “Панцирь-С1”. Вартість одного такого комплексу при експортних постачаннях становить від 13,15 до 14,67 мільйона доларів США.

До речі, це не перший російський ЗРГК, який був знищений у Сирії авіаударом. Так, у січні 2019 року один із розрекламованих “Панцерів” був уражений авіацією Ізраїля Також ізраїльські військові знищили один такий комплекс у травні 2018 року.