У травні 2019 року на суднобудівній верфі Sedef Tuzla Tersanesi на воду було спущено TCG Anadolu (L400). Він став найбільшим в історії Туреччини військовим кораблем. Планувалось, що на легкому авіаносці (універсальному десантному кораблі) базуватимуться літаки F-35B. Але через придбання російських зенітних ракетних систем С-400 Туреччину виключили з програми F-35 і Туреччина змушена була трансформувати свій десантний авіаносець Anadolu у корабель-носій ударних безпілотників типу Bayraktar
Легкий авіаносець (універсальний десантний корабель TCG Anadolu має 232 метра у довжину та 32 м ширину і осадку майже 7 метрів. Маючі водотонажність 27 500 т. Anadolu розвиває швидкість трохи більше 20 вузлів. Корабель має на озброєнні п’ять 25-мм АУ, дві 30-мм Phalanx CIWS та ЗРК RAM. Екіпаж складається із 261 осіб, з яких 30 офіцерів. Корабель має 180 метрову злітно-посадкову смугу і може нести 12 літаків F-35 та від 6 – 8 вертольотів залежно від їх розміру. На ньому можна розмістити 1200 солдатів десанту.
Сьогодні з Anadolu можуть працювати лише літаки типу STOVL і VTOL (вертикального злету та посадки). Палуба авіаносця немає обладнання для посадки звичайних літаків. Спеціально для цього авіаносця протягом року розроблять модифікацію безпілотників з посиленою конструкцією, які зможуть злітати та сідати на Anadolu. Про це розповів генеральний директор турецької компанії-виробника безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) Baykar Халук Байрактар.
Планується, що корабель нестиме від 30 до 50 безпілотників типу Bayraktar TB3. Командно-диспетчерський центр корабля одночасно забезпечить бойове застосування щонайменше 10 одиниць дронів.
Авіаносець з безпілотниками Bayraktar TB3 стане новою операційною концепцією. Оскільки дрони ще не володіють бойовими можливостями повітряного бою, ймовірно їх основною метою стануть розвідка і спостереження, а також обмежені ударні операції: завдання ударів по береговим і морським цілям з низькими можливостями протиповітряної оборони. Можливо, дрони можуть використовуватися як носії гідроакустичних буїв для ведення протичовнової війни.
Нагадуємо: