Цікаві висловлювання генерала Джеймса Меттіса

Джеймс Меттіс – морський піхотинець США, який пройшов усі щаблі американської військової кар’єри, став міністром оборони США та брав участь у військовому параді на День Незалежності України в Києві. Меттіс широко відомий на Заході своїми афористичними висловлюваннями, які нерідко викликали резонанс в американській пресі. Особливо корисні вони для нас і керівництва нашої країни саме сьогодні.

 

 1. “Жодна війна не закінчена допоки ворог не скаже, що для нього все закінчено. Ми можемо думати про це, ми можемо заявляти про це, але насправді голосувати має ворог”.

 

 1. “У цю епоху мені байдуже, наскільки ти блискучий у тактичному чи оперативному мистецтві. Якщо ти не здатний створити гармонію, навіть порочну гармонію, гармонію на полі бою, яка базується на довірі між усіма службовими ланками, між коаліційними та вітчизняними службами, між цивільними та військовими службами – то тобі треба забиратися додому, твій тип лідерства вже є застарілим. Нам потрібні офіцери, які вміють створювати гармонію між усіма службовими ланками”.

 

 1. “Будь ввічливим, будь професіоналом, але завжди май план, як вбити кожного, кого зустрінеш”.

 

 1. “Коли ти вперше когось “завалив” – це значна подія. Бо, як кажуть, у світі є козли, яких треба застрелити. Є мисливці, і є жертви. Виходячи з вашої дисципліни, спритності, слухняності, пильності від вас залежить, чи станете ви або мисливцем, або жертвою”.

 

 1. “Це приємно – вбивати деяких людей. Я буду з вами. Мені подобається бійка”.

 

 1. “Я прийшов із миром. Без артилерії. Але я благаю вас зі сльозами на очах: якщо ви спробуєте наї#ати мене, то я вб’ю вас усіх”.

 

 1. “Я намагаюся благати вас не протидіяти нам. Бо якщо ви це зробите, ті, що виживуть, будуть писати про те, що ми зробимо з вами навіть через 10 000 років”.

 

 1. “Існують люди, які думають, що ви маєте ненавидити їх, щоб стріляти в них. Не думаю, що так робите ви. Це просто робота”.

 

 1. “Морські піхотинці не вміють писати слово “поразка”.

 

 1. “В основному це питання волі. Чия воля зламається першою? Наша чи ворога?”

 

 1. “Ми знаємо, що у важкі часи цинізм – це ще один спосіб здатися, і в армії ми розглядаємо цинізм чи капітуляцію як одну з форм боягузтва”.

 

 1. “Дехто буває збентеженим, коли не сталося того, що вони вважали неминучим. Якщо так, то це означає, що в них завищене відчуття ризику, що спричиняє бажання його уникнути. Ви повинні бути спроможними почувати себе комфортно у непевності”.

 

 1. “Озираючись назад, можу сказати, чого я навчився у морській піхоті: мислити як людина дії, і діяти як мислитель!”

 

 1. “Що не дає вам заснути уночі? – Нічого. Я не даю заснути уночі іншим”.

 

 1. 15. “Я не переймаюся стресом. Я його створюю”.