Тривають лісові пожежі у Житомирській області

19 квітня відбулося  засідання оперативного штабу в Овручі.

Нарада відбулася за участі секретаря РНБО Олексія Данілова та керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, голови ДСНС Миколи Чечоткіна та керівників Житомирської області та Держлісагенства. Делегація здійснила обліт над територією пожежі в Житомирській області.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час засідання оперативного штабу в Овручі назвав дві основні версії виникнення масштабних пожеж у Житомирській області

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ.

“Першочергово пожежі виникли внаслідок сильного суховію, який обірвав електродроти. Однак ми маємо певні факти, які дають підстави вважати, що був навмисний підпал. Саме тому сьогодні в Житомирській області працює група спеціалістів МВС, яку очолює мій радник генерал Владислав Бухарєв. Ведеться слідство”, – сказав Аваков.

За його словами, не можна відкидати та недбалого ставлення до природи.

“Коли молодики дивним чином розважаються і в умовах сухої погоди, коли взимку не було снігу, дозволяють собі підпалювати траву. За останні три дні ми затримали декілька осіб, яких впіймали на підпалах трави та сміття обабіч лісу”, – зазначив Аваков.

Міністр нагадав, що досі триває ліквідація вогню в Чорнобильській зоні.

“… але ситуація повністю контрольована. Крім того, ми всі зробимо висновки з цієї ситуації. Будуть змінені правила дій в заповідних зонах, в тому числі і в зоні відчуження”, – додав Аваков.

Голова ДСНС Микола Чечоткін наголосив, що від 16 квітня на території Житомирської області триває пожежа. Вона охопила територію  4 090 гектар. На даний момент над ліквідацією пожежі працює більше 1055 осіб особового складу, це як рятувальники, так і працівники Держлісагенства та більше 100 одиниць техніки.

«Станом на сьогодні локалізовано 5 великих пожеж, 4 у стані ліквідації, саме тут працюють великі пожежні літаки Ан-32П. Вночі працювали над тим, щоб пожежа не розповсюдилась на територію Білорусі. Планується, що сьогодні вдасться ліквідувати ще 2 пожежі. Сьогодні зранку розвідка відпрацювала найбільш критичну ділянку. Визначила координати і вже сьогодні авіація ДСНС відпрацює саме цю область. Вчора авіація здійснила 21 скид води. Завдяки цьому вдалося врятувати чотири населені пункти, наразі там працює особовий склад. Сили авіації направлені на болотисту місцевість, де неможливо використовувати наземну техніку», – зазначив Микола Чечоткін.

 

Схоже, що дим від лісових пожеж в Поліссі дістався Харківської області .

У Харкові було зафіксовано високий рівень забруднення повітря через пожежі. Смог у Харкові та області утворився вдень 19 квітня.

Як повідомляє ДСНС в Харківській області, напередодні, 18 квітня, в області сталося 17 пожеж через спалювання сухої трави. Вогнем було знищено близько 3 га сухої рослинності. Але у соцмережах з’явилися фотографії та публікації про суттєве забруднення повітря не тільки у Харкові, а й у північно-західній частині Харківської області.

На сайті Saveecobot, де публікується інформація стосовно забруднення повітря, вказується, що в Харкові рівень забруднення сягнув 167 одиниць. Показники у межах 150-200 одиниць свідчать, що стан повітря незадовільний та може бути потенційно небезпечним.