«ТРО Медіа» запускає проєкт «Театр Ветеранів»

Управління комунікацій командування Сил територіальної оборони ЗСУ («ТРО Медіа») запускає новий проєкт — Театр Ветеранів. Про це «Детектор медіа» повідомила пресслужба «ТРО Медіа». 

Протягом двох місяців ветерани з першої навчальної групи вивчатимуть основи драматургії, акторської майстерності, напишуть та поставлять свої перші п’єси. До занять залучені психологи. Прем’єра вистав відбудеться у серпні-вересні 2024 року.

В коментарі «Детектору медіа» військовослужбовець, художній керівник проєкту, драматург Максим Курочкін, який є автором ідеї й буде розвивати школу, розповів про її мету.  

«Мета цього проєкту — створення важливих текстів. Ми намагаємося дати ветеранам професійну підготовку. Не хочеться зараз конкретизувати всі етапи роботи, оскільки це  пілотний проєкт, і ми дуже хочемо відштовхуватися від того, що буде цікаво самим ветеранам. Потрібен індивідуальний підхід, тому виставу ми створюватимемо з урахуванням умінь, побажань, емоцій, історій, які будуть у залучених у проєкт ветеранів. Ми орієнтовані на реальний зв’язок з ними, не на концепцію, а на живий процес», — розповів Максим Курочкін.  

Серед тих, хто працюватиме з ветеранами — драматург Максим Курочкін, драматургині Анастасія Косодій, Ірина Гарець, Наталя Ворожбит, Лєна Лягушонкова, сценаристка та режисерка Марися Нікітюк, сценаристка та продюсерка Ірина Вратарьова, журналістка Леся Ганжа, актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв; акторську майстерність викладатиме Катерина Вишня Вишнева. Остаточний склад викладачів школи буде відомий 18 червня. 

Перший набір складатиметься з 12–16 людей.

В «ТРО Медіа» назвали три місії Театру Ветеранів: 

«Перша місія — творче та емоційне відновлення українських воїнів. Театр Ветеранів  — це інноваційний простір психологічної реабілітації, що започатковує “ТРО Медіа” спільно з київським Театром Драматургів. 

Друга місія — створення повноцінного мистецького продукту, текстів та вистав, що зможуть гідно презентувати історії українських воїнів на міжнародних артмайданчиках. Наш намір — достукатись до світової спільноти засобами сучасного театру, дати змогу бачити події російсько-української війни очима самого переконливого свідка — українського громадянина-захисника. 

Третя місія — це сигнал українському суспільству: люди з травматичним бойовим досвідом — це потужне джерело креативного творення, енергії розбудови та змін. За правильного адміністрування громадські інституції можуть ефективно інтегрувати ветеранів у суспільно значущі проєкти, створювати різновекторні зв’язки та знижувати рівень напруги в суспільстві». 

Презентація Театру Ветеранів відбудеться 18 червня в Театрі Драматургів.

Джерело: https://detector.media/infospace/article/228332/2024-06-16-tro-media-zapuskaie-proiekt-teatr-veteraniv-sered-vykladachiv-akhtem-seitablaiev-natalya-vorozhbyt-maksym-kurochkin/