Світ завмер в очікуванні теракту росіян на Запорізькій АЕС

  “Росіяни хочуть заморозити конфлікт, тому готуються влаштувати вибух на Запорізькій АЕС, – заявив Президент України В.Зеленський під час інтервʼю іспанським журналістам. Зеленський стверджує, що “…у випадку витоку радіації, у росіян буде аргумент нищівного впливу війни на екологію. Це зараз їхня головна стратегічна ідея”, – сказав Зеленський.

  В інтерв’ю виданню El Mundo президент України наголосив, що ризик підриву реально існує навіть за умови, що станцію передадуть під контроль МАГАТЕ – рашисти можуть підірвати її дистанційно. 

“Деякі експерти кажуть, що вибух охолоджених реакторів не матиме наслідків, інші кажуть, що це не так. Фактом є те, що станцію заміновано, і Агентство з атомної енергії підтверджує це. Розвідці відомо, що на об’єкті є вибухівка та 5000 російських військових із важким озброєнням.  Розвідці також відомо, що на Росії є плани спровокувати витік радіоактивних речовин, це частина їхньої стратегії щодо заморожування війни, щоб за цей час виготовити ще більше зброї, а потім знову спробувати стерти нас (Україну – прим.ред.) з лиця землі”, – сказав глава держави.

  Зеленський також нагадав, що співробітників станції, як і раніше, викрадають, а їхніх дітей відправляють на Росію.

   Росія навряд чи викличе навмисну аварію на ЗАЕС, проте може здійснити кілька досить серйозних радіаційних техногенних інцидентів. Як зазначають аналітики ISW, російські війська можуть скинути опромінену воду із ЗАЕС до Каховського водосховища або спробувати створити радіологічний шлейф, щоб охопити велику територію півдня України.
Водночас, зазначається, що жоден із цих варіантів не принесе такої військової користі для російських сил, яка б перекрила ймовірні наслідки, які вони спричинять.

  Продовжуючи тему можливого теракту на ЗАЕС, секретар РНБО Олексій Данілов сказав: “Сам факт, якщо ці терористи здійснюють такий теракт на ядерному об’єкті (ЗАЕС), буде вважатися всіма цивілізованими країнами, що це застосування ядерної зброї проти цивільного населення. Тому будемо дуже ретельно спостерігати – якщо не дай Боже це станеться – яка буде реакція Світу на ці події”.

  Олексій Данілов заявив, що після інформації про ймовірний теракт на окупованій Запорізькій АЕС в Україні провели «велике навчання» і була «ще одна підготовка». 

НАГАДУЄМО:

Миротворча місія Папи Римського повністю провалилась