Створено підрозділ інноваційної аеророзвідки Сил тероборони

Перший у своєму роді підрозділ багаторівневої аеророзвідки «Очі яструба» обʼєднає в одну систему дані БПЛА, камер, супутників. Це дозволить бачити ворога, зупиняти його та наблизити Перемогу.

Ідея створення підрозділу такого формату належить Командувачу Сил територіальної оборони ЗСУ генерал-майору Ігорю Івановичу Танцюрі та його команді. За їх задумом новий підрозділ завдяки поєднанню різних за типом БПЛА від комерційних дронів до стратегічних крил зможе тримати під візуальним контролем територію радіусом у 240 км. Використовуючи дані зібрані БПЛА та супутникової розвідки, «Очі яструба» зможуть координувати військові операції різних родів військ, в тому числі корегувати артилерію та авіацію.

Наша зброя — це високі технології

Поки окупанти воюють кількістю, ми робимо акцент на розум і новітні рішення. «Очі яструба» — це універсальний інструмент комплексної розвідки, що складається з 6 рівнів високотехнологічних складових: камери спостереження, комерційні дрони, індустріальні коптери, тактичні «крила», стратегічні «крила», супутникова розвідка. Такий багатовекторний підхід дозволяє планувати ефективні наступальні операції та діяти на упередження в обороні.

«Айтівці в пікселі»

Так називає своїх підлеглих командир підрозділу «Очі яструба» підполковник Андрій Сухін. Кожен аеророзвідник підрозділу має не тільки вміти літати, а й обробляти дані, аналізувати їх та приймати релевантні до ситуації рішення. Особовий склад «Очей яструба» — не просто військовослужбовці, що з технікою на «ти». Це спеціалісти з досвідом у роботі зі штучним інтелектом, машинним навчанням, big data. 

Літаємо, але без летальної зброї

«Очі яструба» — це підрозділ, що літає, але немає летальної зброї. Завдання підрозділу — збір, обробка та аналіз даних. Але ці дані є життєво важливими. 

Після Перемоги

Робота «Очей яструба» буде продовжена і після Перемоги. Технічне оснащення підрозділу допоможе в локалізації та контролі стихійних лих таких як: пожежі, землетруси, лавини, повені, техногенні катастрофи та інші. Ми зможемо приїхати на локацію та завдяки аеророзвідці різного радіусу швидко встановити контроль над територією, що потерпає від лиха.

Передрук – https://tro.mil.gov.ua/ochi-yastruba-novyj-pidrozdil-innovaczijnoyi-aerorozvidky-syl-terytorialnoyi-oborony/

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: триває 667 доба повномасштабної агресії