Стартував пілотний проєкт із соціального супроводу військових та їхніх родин

  Уряд України ухвалив Постанову, яка надасть можливість посилити соціальну підтримку захисників, захисниць та членів їхніх родин. Йдеться про пілотний проєкт щодо організації соціального супроводу військових та їхніх сімей на базі підрозділів Збройних Сил України, інформує Міністерство соціальної політики України. Головна мета проєкту — допомогти військовим у цивільних питаннях, зазначають міністерстві.

  Завдяки соціальному супроводу військові та їхні родини зможуть отримувати консультації щодо психосоціальної підтримки, налагодження комунікації в сім’ї, допомогу і супровід військовослужбовця на етапах призову під час мобілізації.

  Змінюється підхід до фінансування зазначеної послуги, що дасть змогу збільшити кількість організацій, які професійно можуть підтримувати військових та їхні родини. Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю надалі зможе укладати договори про надання послуг соціального супроводу для військових підрозділів.

  Соціальні послуги Фонд зможе безпосередньо закуповувати у надавачів таких послуг: юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, громадських і благодійних організацій. Оплата за договором та відповідно до наданих послуг буде проводитись Фондом за кошти Державного бюджету. Своєю чергою Міністерство оборони має визначити перелік військових частин, які можуть долучитись до проєкту.

До кінця 2023 року до проєкту мають долучитись до п’яти військових частин, наступного року — до 35 військових підрозділів.

НАГАДУЄМО: