США займаються пропагандою війни, а Угорщина просуває ідеологію миру, – Петер Сіярто

  Голова Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сіярто звинуватив посла США Девіда Прессмана у “пропаганді війни” і наголосив, що Угорщина “хоче не війни, а миру”.

  “Ми розуміємо, що американці намагаються підштовхнути нас до пропаганди війни, ми розуміємо, що вони намагаються підштовхнути нас до табору війни, але ми належимо до табору миру”, – наголосив Сіярто.

  Американський посол в Угорщині Девід Прессман напередодні в інтерв’ю агентству AFP виступив з різкою критикою прорашистської політики Будапешта.

  У розмові з журналістом видання Telex Прессман заявив: “В Угорщині, на жаль, воліють говорити про фальшиву “культурну війну”, тоді як по сусідству триває справжня війна, де тисячі людей гинуть з вини владіміра путіна. І проблема не в лівацтві. Проблема в Росії”, – сказав дипломат. Зокрема він наголосив на тому, що досить цинічно закликати Україну до припинення вогню, коли Путін може просто вивести війська з України.

  Окрім цього Прессман трохи покритикував самого Сіярто, який, за словами американського дипломата, п’ять разів відвідав Москву за 14,5 місяців повномасштабного вторгнення Росії. Також посол звинуватив Голову Міністерства закордонних справ Угорщини в поширенні кремлівських наративів та дезінформації.

  В середині квітня 2023-го року посол США в Угорщині Девід Пресман заявив, що у Вашингтоні занепокоєні зближенням Угорщини з Росією. Видно, що Будапешт особисто зацікавлений у більш тісних зв’язках з Москвою.

  У Конгресі США готують санкції проти провідних політиків і урядовців Угорщини. Республіканці і демократи почали розробляти санкції проти соратників прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана ще у 2022-му році, але вирішили трохи зачекати.

НАГАДУЄМО:

Угорщина вважає США другом, а росією – економічним партнером