США пояснили, навіщо підвели есмінець до берегів РФ

Американці пояснили, навіщо військове командування США надіслало есмінець у територіальні води Російської федерації. Про це пише BBC.

 

“24 листопада “Джон Маккейн” скористався правом на вільну навігацію в районі затоки затоки Петра Великого в Японському морі. Ця операція із забезпечення свободи навігації дозволила поставити під сумнів надмірні російські територіальні претензії. Вона підтримала права, свободи і можливість законно використовувати морський простір відповідно до положень міжнародного права” – йдеться в заяві відомства.

 

Читайте також:

 

Американський есмінець пішов з територіальних вод РФ через загрозу тарану

 

Справа в тому, що РФ вважають затоку Петра Великого всередині прямої вихідної лінії між гирлом Туманним і маяком Поворотний (106+ морських миль) внутрішніми морськими водами, визначаючи її як історичну затоку.  При цьому ширина входу в затоку перевищує 24 милі. У морському праві затока може прирівнюватися до територіальних вод тільки якщо вхід в неї не перевищує не перевищує 24 милі, а всі береги затоки відносяться до однієї держави.

 

США не згодні з трактовкою РФ, і цю свою незгоду регулярно демонструють в ході так званих “Freedom of navigation Operation”, посилаючи свої кораблі у води, які вважають міжнародними.

 

Нагадаємо: