Спочатку викрали, а потім ще й заарештували

03 червня у тимчасово окупованому Сімферополі відбувся суд над захопленим ФСБ 30 травня 2020 року воїном ЗСУ Євгеном Добринським.

Як повідомляє Інтерфакс, російська суддя Валентина Каминіна оголосила, що українець пробуде під вартою до 01 липня. Про такий термін суд попросив «дізнавач», оскільки після затримання російськими прикордонниками воїн нібито намагався втекти. Також, у чоловіка немає місця проживання в окупованому Криму й він, як стверджують російські загарбники, «може сховатися від слідства». Представниця прокуратури підтримала клопотання, однак адвокати захисника України й він сам заперечували проти цього.

Крім того, щодо військового відкрили кримінальну справу за статтею про незаконне перетинання державного кордону Росії (ч.1 ст.322 КК РФ). Санкція статті передбачає штраф у розмірі до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або примусові роботи, або позбавлення волі на термін до двох років.

“У мене не було намірів йти до Криму, не було мети перетнути кордон. Я пройшовся дамбою, хотів подивитися рибу”, – наводить російське ЗМІ нібито слова українського військовослужбовця в суді.

Якщо уважно придивитись на фото, то у Євгена  вище ліктя можна побачити гематому. Термін «затримання» до 01 липня, скоріше за все,  потрібен росіянам для того, щоб на нашому захисникові позаживали всі тілесні ушкодження, завдані йому під час так званого «затримання» і «утримування» наступні72 години. Можна також припустити, що коли до нашого воїна  дійсно були застосовані тортури і «спецзасоби», то «найсправедливіший у світі»  російський окупаційний суд неодмінно засудить Євгена на два роки ув’язнення. А там «або ішак здохне, або халіф помре»…

Уповноважений у справах захисту прав військовослужбовців України Олег Чуйко звернувся до правоохоронних органів Російської Федерації та уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової щодо з’ясування правових підстав затримання громадянина України – військовослужбовця Збройних Сил України Євгена Добринського.

Про це йдеться у повідомленні Офісу Омбудсмана України.

 

«Уповноваженим, за фактом арешту Євгенія Добринського «Київським районним судом міста Сімферополя», спрямовано відповідні листи Міністру закордонних справ України, правоохоронним органам Російської Федерації та Уповноваженому з прав людини в РФ Тетяні Москальковій щодо з’ясування правових підстав затримання громадянина України, процесуального статусу та дотримання його прав під час проведення попереднього слідства, зокрема, права на захист та справедливий суд», – наголошується у повідомленні.

Зазначається, що Офісом Омбудсмана було терміново направлено запити до відповідних органів сектору безпеки та оборони.

Також Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, на особистому конролі якої перебуває дана справа, звернулася з проханням до міністра МЗС Дмитра Кулеби забезпечити військовослужбовця ЗСУ Євгена Добринського відповідною правовою допомогою.

28-річний уродженець Рівненської області України Добринський є військовослужбовцем 95-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ, одружений, має малолітню дитину.

Якщо російські ЗМІ правильно передають слова Євгена, сказані в суді, то у нього не було намірів йти до Криму, не було мети перетнути кордон, а сліди від боротьби на місці його несення служби, скоріше за все, утворилися під час його зустрічі із дуже великою рибою, яку він побачив «здійснюючи променад» дамбою.