У 2022 році “осіннє рівнодення” настане 23 вересня о 01:04 (ночі) “за Київським часом”. Але через зміну часових поясів у більшості районів Азії воно відбудеться вдень 22 вересня. Особливості обертання Землі навколо Сонця створюють умови, коли осіннє рівнодення кожного наступного року переміщується між 21 і 24 вересня.
Осіннє рівнодення – особлива дата, коли день і ніч становлять 12 годин. Але через те, що “світанок” та “сутінки”, які тривають приблизно півгодини, ми маємо в цей день світлий період доби приблизно на годину довший. Але після дня осіннього рівнодення ніч починає невпинно збільшуватися, а день скорочуватися. І так відбуватиметься аж до зимового сонцестояння, яке припадає на 21 грудня 2022 року.
Після осіннього рівнодення дні стають коротшими, а ночі довшими. Але в південній півкулі навпаки – з дня осіннього рівнодення починається календарна весна і день невпинно збільшується.
Із днем осіннього рівнодення пов’язано багато народних прикмет. В цьому році вродило дуже багато волоських горіхів і горобини. В середині вересня бджоли у вуликах почали збиратися до купи і готуватися до зимівлі. Цибуля вродилася достатньо щільна і соковита.
Всі ці прикмети дають підстави прогнозувати досить холодну і довготривалу зиму. Якщо ще під час “бабиного літа” буде ще й павутини багато – то зима буде не тільки холодною, а ще й сніжною. Наскільки всі ці прикмети дійсно “працюють”, побачимо взимку.
Олександр Олійник, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”