Сьогодні Верховна Рада України провела позачергове засідання

На початку засідання було зареєстровано 292 народних депутата, але згодом, ще три десятки народних обранців “підягнулися” і взяли участь у роботі Ради.

Голова ВРУ Дмитро Разумков розпочав засідання лише після того, як всі нардепи не одягнули захисні маски та рукавички.

Рада підтримала в першому читанні “антіколомойській” законопроект щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. “За” – 267 депутатів.

Законопроект передбачає, що власники і екс-власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитків тільки в грошовій формі.

Рада не підтримала зміни до Бюджету-2020 і направила його на доопрацювання. За це рішення проголосувало 273 народних депутатів.

У законопроекті «Про внесення змін до держбюджету на 2020 рік» передбачено надання Кабміну фінансових можливостей оперативно вживати заходів з нейтралізації негативних наслідків поширення COVID-19 та підтримки економічної активності в країні.

Було ухвалено законопроект №3268 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби». Відповідне рішення підтримали 312 народних депутатів. Цим законом з метою оперативного здійснення державою комплексу невідкладних заходів для попередження та лікування COVID-19, передбачено надання можливості використання для лікування особи, у якої лабораторно підтвердили коронавірус, незареєстрованих в Україні лікарських засобів. Також було затверджено протоколи клінічних досліджень лікарських засобів, для лікування коронавірусної хвороби COVID-19.

За основу було прийнято урядовий законопроект №3271 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо криміналізації вивезення (пересилання) через митний кордон України товарів протиепідемічного призначення». Відповідне рішення підтримали 274 народні депутати.

З посади міністра охорони здоров’я було звільнено Іллю Ємця, який відзначився своїми заявами про те, що на лікування українців старших за 65 років, немає сенсу витрачати час і кошти.

Також, було звільнено Ігоря Уманського з посади міністра фінансів України та провалено голосування за Сергія Марченка, кандидатуру якого було представлено на посаду міністра фінансів.

Нардепи ухвалили законопроект щодо додаткових соціальних гарантій через COVID-19. Він передбачає:

– запровадження підтримки для працівників та роботодавців в умовах поширення COVID-19;

– розширення підстав для продовження процесуальних строків встановлених судом або законом;

– забезпечення виконання судових рішень;

– запровадження відповідальності за вчинення суспільно-небезпечних діянь в умовах поширення COVID-19;

– тимчасового спрощення виробництва продукції необхідної для протидії поширенню COVID-19 та спрощення процедури їх закупівлі;

– забезпечення здійснення виплати соціальної допомоги, продовження строку звернення за соціальною допомогою та строків виплат соціальної допомоги;

– відтермінування подання звітів, статистичної інформації до контролюючих органів.

Через карантин ВР знову змінила порядок денний сесії. За проект постанови №3278 про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії ВРУ дев’ятого скликання проголосували 320 народних депутатів України, передає кореспондент УНН.

“Внести зміни до календарного плану проведення третьої сесії ВРУ дев’ятого скликання, затвердженого постановою ВРУ від 16 січня 2020 року № 462-IX, передбачивши, що впродовж дії карантину, встановленого Кабміном, і до його відміни – ВРУ працює у режимі роботи у комітетах, комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах)”, – йдеться у тексті постанови.

Також, нардепи підтримали проведення комітетів ВР у форматі відеоконференції на період карантину. Законопроект про внесення змін до Закону України “Про комітети Верховної Ради України” враховує особливості організації роботи органів ВРУ в умовах карантину шляхом проведення засідань комітетів ВРУ в режимі відеоконференції.

Відповідне рішення підтримало 322 народних депутата України, повідомляє кореспондент УНН.