Сьогодні Україна відзначає день тріумфу БРК Нептун

  Рівно рік тому, 13 квітня, дві ракети, випущені  з БРК “Нептун” навічно пришвартували на дні Чорного моря російський гвардійський ракетний крейсер “москва”. Береговий ракетний комплекс «Нептун» був розроблений підприємствами ДК «Укроборонпром».

  Головний корабель проекту 1164 р. «Атлант» ГРК «москва» був побудований у 1976 році на суднобудівному заводі в українському Миколаєві. Цей корабель завдовжки трохи більше за 186 метрів і завширшки майже 21 метр налічував більше 500 осіб екіпажу. Крейсер ніс на борту артилерійське і зенітне озброєння, а також пускові установки для крилатих ракет. Основною його метою було ураження суден противника і підтримки десанту. 

  За інформацією РНБО, з екіпажу РГК «москва» було врятовано лише 58 осіб. Для російської влади інші члени екіпажу вже другий рік вважаються «зниклими безвісти», а повідомленню про нібито пожежу на кораблі російське телебачення присвятило у випуску новин лише 28 секунд.

  Історичну та стратегічну значущість знищення флагмана «москва», найбільшого бойового корабля чорноморського флоту рф та одного з шести найбільших кораблів вмф росії, складно переоцінити.

  Без перебільшення – це подія змінила хід усієї війни на морі. Вона значною мірою посприяла Силам безпеки і оборони України звільнити острів Зміїний, змусити росіян розблокувати судноплавні торгові шляхи, знизити рівень загроз із акваторії Чорного моря. Було завдано непоправного удару по морально-психологічному стану ворога – рашисти вперше зрозуміли, що деокупація Криму неминуча.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 414 доба – ситуація на фронті