Сьогодні скористався тимчасовим коридором для цивільних кораблів контейнеровоз Joseph Schulte

  Сьогодні вранці з порту Одеси вийшов перший контейнеровоз “Joseph Schulte” під прапором Гонконгу. Команда скористалася тимчасовим коридором для цивільних кораблів до/з чорноморських морських портів нашої країни. На борту судна понад 30 тисяч тонн вантажу, зокрема, з продовольством.

  Останнє торгове судно вийшло з порту Одеси 16 липня 2023 року у рамках “зернової угоди”. А контейнеровоз «Joseph Schulte» застряг у порту Одеси 23 лютого 2022 року.

  Зараз судно тримає курс на Босфор, повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков та опублікував фото. Довжина судна 300 метрів, ширина 48 метрів, водотоннажність 110 тисяч тонн.

  “Коридор першочергово буде використовуватися для евакуації кораблів, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення російської федерації. Згідно з навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6 тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України почали діяти з 8 серпня 2023 року”, – повідомив міністр інфраструктури.

   Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство і закликає росію припинити будь-які погрози та дотримуватися міжнародних конвенцій, йдеться в повідомленні.

НАГАДУЄМО:

Румунія продовжить підтримку України у боротьбі проти агресії рф, – президент Клаус Йоханніс