Сьогодні розпочинається головування Росії в Раді безпеки ООН, – і це не першоквітневий жарт

  Щомісяця в Раді безпеки ООН змінюється країна, що головує. Так співпало, що на “Всесвітній день дурня” головування перейшло саме до росії. І це не першоквітневий жарт.

  Ще на початку минулого місяця постпред України при ООН Сергій Кислиця закликав не дозволити головування росії, бо інакше 1 квітня буде “найсумнішим днем в історії ООН”. А Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що “головування росії в Радбезі ООН з 1 квітня – дуже поганий жарт”.

  Але росія, яка розв’язала найбільшу війну в Європі з часів Другої світової, є постійним членом організації і головуватиме в Раді безпеки ООН весь наступний місяць.

  Українська влада постійно і наполегливо переконує світову спільноту, що країну-агресорку в ООН ніхто не приймав. Крім того, рфія заскочила на місце постійного члена в Радбезі ООН у незаконний спосіб. Українська влада продовжує роботу щодо виключення Росії зі складу організації.

  Шляху запобігти цьому місячному головуванню не було, заявила на брифінгу речниця Білого Дому Карін Жан-П’єр, інформує Reuters.

  “Ми очікуємо, що Росія продовжуватиме використовувати своє місце в Радбезі для подальшого поширення дезінформації та буде продовжувати здійснювати спроби виправдати свої дії в Україні та військові злочини, які вчиняють її збройні сили, а також приховувати та виправдовувати жахливі порушення Статуту ООН.
  Країні, яка грубо порушує Статут ООН і вдерлася до свого сусіда, не місце в Раді безпеки ООН. На жаль, Росія є постійним членом Радбезу, і не існує реального міжнародно-правового шляху, щоб це змінити”, – сказала речниця Білого Дому.

  НАГАДУЄМО:

 

Росія продовжує здобувати перемоги на спортивному фронті