Сьогодні протягом однієї години з Російської Федерації на окуповану частину України заїхали 14 тентованих вантажівок

Спостерігачі ОБСЄ протягом лише 1 години спостереження в пункті пропуску на кордоні біля Успенки на окупованій Донеччині зафіксували, як в Україну в’їхали 14 тентованих вантажівок з Росії.

Про це повідомляється щоденному звіті СММ ОБСЄ № 83/2020 від 8 квітня 2020 року, передає кореспондент Укрінформу.

“Упродовж приблизно однієї години спостереження в пункті пропуску на кордоні біля н. п. Успенка (73 км на південний схід від Донецька) члени патруля Місії бачили, що в Україну в’їхали 14 тентованих вантажівок (6 з російськими номерними знаками та 8 із табличками “ДНР”) й увійшли 9 пішоходів (жінок та чоловіків різного віку), а з України вийшли 5 пішоходів (жінок та чоловіків різного віку)”, – йдеться у звіті.

Водночас, що упродовж 15-хвилинного спостереження в пункті пропуску поблизу н. п. Маринівка (78 км на схід від Донецька) команда СММ не зафіксувала руху в напрямку України, тоді як з України виїхала 1 тентована вантажівка з табличками “ДНР”.

Упродовж приблизно 20 хвилин спостереження в пункті пропуску на кордоні біля н. п. Улянівське (61 км на південний схід від Донецька) команда Місії знову зауважила, що “прикордонний пункт пропуску як і раніше зачинений”.

СММ ОБСЄ протягом минулої доби зафіксувала істотне зростання кількості порушень режиму припинення вогню на Луганщині, більшість з яких відбулися біля ділянки розведення в районі Золотого. Про це повідомляється у щоденному звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ №83/2020 від 8 квітня, передає кореспондент Укрінформу.

“У Луганській області Місія констатувала п’ятикратне збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши, серед іншого, близько 80 вибухів, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом (приблизно 30 вибухів)”, – йдеться у звіті.

Більшість порушень зафіксовано в районах на північний схід, південний схід та південний захід від ділянки розведення в районі н. п. Золоте (підконтрольний урядові, 60 км на захід від Луганська).

Відповідно до звіту, 7 квітня, патрулюючи в шести місцях довкола ділянки розведення в районі Золотого, команда СММ “чула близько 45 вибухів невизначеного походження та 60 черг зі стрілецької зброї та великокаліберного кулемета (усі, за оцінкою, за межами ділянки розведення, але в межах 5 км від її краю)”.

У Донецькій області СММ констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, водночас зафіксувавши аналогічну кількість вибухів (близько 65 проти орієнтовно 60 за попередній звітний період).

Більшість порушень, зокрема приблизно половину всіх вибухів, зафіксовано в радіусі 5 км від Донецької фільтрувальної станції (15 км на північ від Донецька) та в районах на південний захід від Світлодарська (підконтрольний урядові, 57 км на північний схід від Донецька).