Схоже, Роcія готується до наступу «на Західному напрямку»

У Воронезькій області для Вісленьскої мотострілецької дивізії загальновійськової армії Західного військового округу облаштовують новий полігон для проведення занять з бойової та спеціальної підготовки.

“Для організації та проведення занять з бойової та спеціальної підготовки особового складу Вісленської мотострілецької дивізії у Воронезької області буде створено новий полігон загальною площею понад 50 кв. км”, – стверджує прес-служба Західного військового округу з посиланням на командувача військами Західного військового округу генерал-полковника ЗС РФ Олександра Журавльова.

Полігон буде нараховувати понад нових 100 об’єктів інфраструктури, включаючи танкодроми, автодроми, вододроми, військове стрільбище, тактичні поля і навчальні місця для виконання навчальних і контрольних стрільб танкових, артилерійських і мотострілкових підрозділів, вправ по подоланню водних перешкод, смуг перешкод.

 

“Підрозділи мотострільців, розвідників і снайперів зможуть відпрацьовувати ведення стрільби із застосуванням мультимедійних мішеневих комплексів. Нові комплекси дозволяють змінювати тактичну обстановку, типи мішеней і відстань до них, а також вести електронний облік уражених цілей.

У денний і нічний час на полігоні зможуть проводити навчальні заняття екіпажі танків Т-72, бойових машин піхоти БМП-2, бронетранспортерів БТР-82А, розрахунки гаубиць Мста-С, Мста-Б, реактивних систем залпового вогню “Град” і “Торнадо-Г “, протитанкових ракетних комплексів” Штурм-С “, – стверджується у повідомленні.

Разом з тим, починаючи  з 2015 року Росія поблизу східних кордонів України суттєво збільшилакількість своїх військ. Проведено формування трьох російських дивізій біля кордонів України – це 3-я, 144-а та 150-а мотострілецькі дивізії. Крім того, продовжується формування 8-ї армії у Південному військовому окрузі (Кримський півострів), яка безпосередньо буде націлена на Україну.

 

На фоні агресивної риторики кремлівськиї пропагандистів, у поєднанні з агресією РФ на Донбасі,  створення нового військового полігону збройних сил Росії поблизу кордонів України є відображенням надзвичайно небезпечної тенденції, яка може вказувати на подальші  приготування Російської Федерації  до проведення наступальних дій «на Західному напрямку».

Крім того, у вересні цього року РФія має провести навчання “Кавказ-2020”, небезпеку від проведення яких вже коментували у Міноборони України.

У минулому,  2019 році, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України з приводу цих навчань публічно заявив: “Саме в наступному році планується навчання “Кавказ-2020″, де плани щодо застосування нових формувань проти нашої держави вже будуть практично відпрацьовані на полігонах, у навчальних центрах Південного військового округу, у тому числі й на території Криму”.

 

ДОВІДКА.

Третя мотострілецька Вісленська дивізія (в/ч 54046) – тактичне з’єднання Сухопутних військ Збройних сил Російської Федерації, була сформована у 2016 р. як дивізія «нового зразка». Штаб дивізії з 2016 р. розташований у м Богучар. З’єднання входить до складу також новосформованої 20-ї гвардійської загальновійськової армії Західного військового округу.