Штрафи і кримінальна відповідальність. Де українцям заборонено брати дрова? - Nova

Штрафи і кримінальна відповідальність. Де українцям заборонено брати дрова?

Штрафи і кримінальна відповідальність. Де українцям заборонено брати дрова?

Багато хто використовує лісові ресурси для опалення дому взимку. Але здійснювати заготівлю дров треба правильно, законним способом, інакше загрожує адміністративна і кримінальна відповідальність. Нашумілий законопроєкт №9665 передбачає покарання навіть за невелику кількість деревини — від 1 кубічного метра. Тож краще заздалегідь уточнити, де тепер не варто брати дрова, адже за це загрожуватиме штраф у розмірі від 34 тисяч гривень або позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

Відповідний документ Верховна Рада підтримала ще 10 жовтня і передала на підпис Володимиру Зеленському. Президент закон поки не підписав, а його радник Дмитро Литвин заявив журналістам, що очільник держави не збирається підписувати документ. Отже, станом на 12 листопада, доля скандального закону залишається невизначеною.

Чи можна збирати дрова в лісі

Як написано у статті 69 Лісового кодексу, використовувати ресурси дозволяється виключно за наявності спеціального безплатного документа — лісорубного квитка. Причому там вказують конкретні цілі, види ресурсів та обсяги. Ігнорування цих вказівок класифікується як порушення  і може стати підставою для притягнення до відповідальності.

“Спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів видається власниками лісів або постійними лісокористувачами у встановленому порядку, а також на проведення інших рубок і робіт, пов’язаних і не пов’язаних із веденням лісового господарства”, — йдеться в Кодексі.

Без наявності документа українці можуть збирати в лісі виключно кору, дрібні гілочки, листя і хвою. Навіть сухостій, тобто повалені чи мертві дерева, також є власністю держави, а отже їх заготівля теж заборонена.

Як правильно заготовити дрова

Аби не відповідати перед законом, варто купувати деревину в офіційних постачальників, які мають дозвіл на продаж ресурсу. Їх легко знайти за допомогою державного інтернет-магазину “ДроваЄ”. Це інструмент, який дозволяє оформити замовлення онлайн, обрати необхідний тип сировини, почати комунікацію з підприємством, оплатити товар тощо.

Інший варіант — самостійно знайти контакти конкретного постачальника і домовитися про продаж дров. Так українці можуть бути впевнені, що жодних питань стосовно джерела походження ресурсу не виникне, оскільки будуть в наявності підтверджувальні документи.

Поділитися: