ШТАБ ООС: «ГІБРИДНІ СИЛИ» РФ ЗАЙНЯЛИ СТАРІ УКРАЇНСЬКІ ПОЗИЦІЇ В ЗОНІ РОЗВЕДЕННЯ

«Увечері 26 січня 2020 року українська сторона … зафіксувала дії збройних формувань Російської Федерації щодо імітації порушення розведення сил та засобів у межах ділянки розведення № 3 Петрівське. Озброєні члени збройних формувань Російської Федерації, використовуючи рельєф місцевості та високу рослинність, зайшли на ділянку розведення на місця позицій підрозділів Об’єднаних сил, які були вивільнені при розведенні, та відкрили показовий вогонь трасуючими кулями у бік збройних формувань Російської Федерації.

Все відбувалось на відстані 250 метрів від відеокамери спостереження ОБСЄ, яка, на думку представників збройних формувань Російської Федерації, має надати безапеляційні докази факту порушення розведення сил та засобів з боку Збройних Сил України.

Метою таких дій може бути загострення ситуації на ділянці розведення, яка у подальшому може призвести до повернення військ на позиції до розведення або зайняття нових вигідних рубежів збройними формуваннями Російської Федерації у зазначеному районі.

Українська сторона … звертає увагу окупаційної адміністрації Російської Федерації на необхідність дотримання існуючих домовленостей та неприпустимість подібних дій.»

28 січня збройні формування Російської Федерації 12 разів порушили режим припинення вогню. У результаті підриву на невстановленому вибуховому пристрої два військовослужбовця Об’єднаних сил отримали бойові поранення.

“Упродовж 29 січня збройні формування Російської Федерації шість разів порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї. Внаслідок ворожих обстрілів втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає”, — йдеться у повідомленні прес-центр штабу ООС

 

За матеріалами прес-центру штабу ООС