У суботу, 28 травня, відбулася телефонна розмова президента Росії Володимира Путіна з президентом Франції Еммануелем Макроном та федеральним канцлером ФРН Олафом Шольцем. Як повідомляє прес-служба Кремля, одним із обговорюваних питань було зняття санкцій. Схоже, Путін виторгував у Шольца та Макрона “зняття санкцій”.
Російський лідер “аргументовано і на основі конкретних даних роз’яснив” Макрону і Шольцу “реальні причини” труднощів з поставками продовольства і обґрунтував необхідність зняття санкційних обмежень з РФії у зв’язку з проблемами в галузі глобальної продовольчої безпеки – повідомляють російські ЗМІ.
Також відбувся “поглиблений обмін думками” щодо ситуації в Україні. Крім цього, Путін заявив, що Росія готова до “відновлення діалогу” з Києвом і вкотре висловив невдоволення постачанням Україні зброї. “Лідери домовилися продовжити контакти”, – резюмує Кремль.
У свою чергу федеральний уряд Німеччини інформує, що розмову ініціювали Шольц та Макрон. Він тривав 80 хвилин. “Канцлер Німеччини та президент Франції закликали до негайного перемир’я та виведення російських військ. Вони закликали президента Росії піти на серйозні прямі переговори з президентом України та знайти дипломатичне вирішення конфлікту”, – йдеться у повідомленні.
Німецька сторона повідомляє, що Шольц та Макрон говорили з Путіним про напружену ситуацію у сфері глобальної продовольчої безпеки. Путін пообіцяв сприяти розблокуванню експорту зерна з України за сприяння ООН.
Путін пообіцяв, що “відкриття проходів у мінних полях”, створених рашистами “для захисту українських портів”, не буде використовувано у подальшому ЗС РФ для ведення наступальних дій. Але, як показує практика – саме для “відкриття проходів у мінних полях” Путін дозволить вивезти трохи зерна з Одеси.
З дуже розумною ініціативою 2 тижні тому Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас звернулася до європейських та світових лідерів.
Вона закликала припинити дзвонити президентові Російської Федерації, бо на її думку, від телефонних розмов із російським президентом немає жодної користі, повідомило Euractiv.