Шість обстрілів за минулу добу, два обстріли сьогодні зранку: одного нашого захисника поранено

У пресцентрі Об’єднаних сил повідомили про перебіг подій на фронті від початку доби станом на на 08:00 17 травня 2020 року російські гібридні сили  6 разів порушили режим припинення вогню.

На лінії фронту теоретично чинне чергове перемир’я, що, як і попередні, було проголошене як всеосяжне, безумовне, стале і безстрокове. Та, як і всі попередні, воно було порушене майже відразу після заявленого початку і відтоді порушується постійно.

Українських захисників, які виконують завдання в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід”, неподалік Новотроїцького, Гранітного, Авдіївки та двічі поруч з Лебединським російські окупанти обстрілювали з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” неподалік Новгородського загарбники використали заборонені до розміщення на лінії зіткнення міномети калібру 120 мм, випустивши 30 мін.

Вчора під час ворожих обстрілів  ніхто з наших воїнів не постраждав.

Щоб припинити ворожі провокації українські військові змушені були відкривати вогонь у відповідь внаслідок чого одного російського окупанта було поранено.

Від початку поточної доби, 17 травня, в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник двічі обстріляв наші позиції біля Авдіївки з 82 мм мінометів, гранатометів різних систем та стрілецької зброї. Вже сьогодні під час ворожих обстрілів один український захисник отримав поранення.

Внаслідок російської гібридної агресії на сході України з квітня 2014 року, за останніми оприлюдненими оцінками ООН станом на 31 жовтня 2019 року, загинули від 13 тисяч до 13 тисяч 200 людей, із яких було щонайменше 3 тисячі 354 цивільних, приблизно 4 тисячі 100 українських бійців і приблизно 5 тисяч 650 членів російських гібридних збройних формувань.

За цими ж даними, за час російської агресії також були поранені від 29 тисяч до 31 тисячі людей: приблизно від 7 тисяч до 9 тисяч цивільних, від 9 тисяч 500 до 10 тисяч 500 українських бійців і від 12 тисяч 500 до 13 тисяч 500 членів російських гібридних збройних формувань.