Щоб запустити виробництво препаратів на основі канабісу після його легалізації, знадобиться кілька років, – Ольга Стефанішина

  13 липня Верховна рада ухвалила у першому читанні законопроект про легалізацію медичного каннабісу. Ольги Стефанішина (на фото) повідомила, що до 27 липня приймають поправки до другого читання, яке може відбутися у вересні. Ще кілька місяців підуть на розробку підзаконних актів. А щоб запустити виробництво препаратів на основі медичного каннабісу, Україні знадобиться кілька років.

  Про це Ольга Стефанишина, членкиня комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від фракції “Голос”, розповіла в інтерв’ю “Українським новинам”.

  За словами авторки законопроєкту про легалізацію медичного каннабісу нардепа Ольги Стефанішиної, за нелегальне використання, вирощування, перепродаж медичного каннабісу буде таке ж покарання, як за збут наркотиків.

  Виробництво та збут марихуани для медичних цілей в Україні будуть жорстко контролювати. Канабіс планують вирощувати у спеціально обладнаних теплицях, а кожен кущ має бути забезпечений відповідним штрих-кодом

Ветерани і Міністерство ветеранів підтримали легалізацію медичного канабісу

  “Вимоги будуть досить жорсткими. Ми прописували, що медичний канабіс вирощуватимуть лише у закритому приміщенні, тобто в теплицях. Треба обладнати приміщення, забезпечити штрих-кодування кожного куща, зробити відеоспостереження. Все це прописано у законі”, – повідомила нардеп.

 За нелегальне використання, вирощування, перепродаж медичного каннабісу буде таке ж покарання, як за збут наркотиків. А ліцензія коштуватиме близько 800 грн — стільки ж, скільки коштує дозвіл на виробництво алкоголю та тютюнових виробів. Видаватиме відповідний документ Державна лікарська служба, наголосила Стефанішина.

  Політикиня також зазначила, що найімовірніше препарати на основі медичного каннабісу продаватимуть у вигляді олій, які потрібно вдихати через металеву трубку, або крапель. У цьому випадку препарат потрібно капати на язик. Щодо куріння Україна не піде на такі форми “використання”, щоб не провокувати суспільство. “Але в цьому немає нічого кримінального, адже таке використання регулюється так само суворо”, – додала Стефанишина.

НАГАДУЄМО:

В Україні легалізували препарати з канабісом