Щоб усі розуміли, що зробили США – вони прибрали людину, що переконала Путіна ввести війська в Сирію.

Незабаром після початку військової операції Росії в Сирії Reuters з посиланням на обізнані джерела повідомив, що Касем Сулеймани приїжджав в Москву в липні 2015 року. За словами джерел агентства, саме візит Сулеймани став першим кроком в плануванні Росією сирійської кампанії, оскільки саме іранський генерал переконав російську сторону в тому, що для режиму Башара Асада “ще не все втрачено”.

Тоді ж високопоставлений чиновник в одній з країн Близького Сходу розповів Reuters, що рішення по операції Росії в Сирії було прийняте “кілька місяців тому” на зустрічі глави російського МЗС Сергія Лаврова з духовним лідером Ірану Али Хаменеи. За словами чиновника, Хаменеи призначив генерала Сулеймани відповідальним за іранську частину операції в Сирії, і той кілька разів їздив в Москву, щоб обговорювати деталі. За словами джерел, під час зустрічей Путін називав Сулеймани “мій друг, Касем”.

Нагадуємо: 03 січня 2020 року в аеропорту Багдада був убитий іранський генерал Кассем Сулеймані.

Як повідомляє The Guardian, Білий дім заявив про «рішучі оборонні дії» за вказівкою президента Дональда Трампа з метою вбити генерала Сулеймані.

За даними видання, командувач спецпідрозділу «Кудс» загинув унаслідок удару безпілотника. Як повідомляє Reuters, окрім Сулеймані, загинули ще 7 людей.

«Генерал Сулеймані активно розробляв плани нападу на американських дипломатів і військовослужбовців в Іраку і всьому регіоні. Цей удар був спрямований на те, щоб стримати майбутні плани іранських атак. Сполучені Штати будуть продовжувати вживати всіх необхідних заходів для захисту наших людей і наших інтересів, по всьому світу», — йдеться у заяві Пентагону.

За кілька хвилин до заяви Пентагона, Трамп опублікував у Твіттері прапор США. Пізніше Білий дім виступив із заявою, в якій ішлося про те, що напад був «рішучою оборонною акцією», яку проводить «за вказівкою президента».