Сербія та регіон Косово опинилися за крок від війни

  На Півночі регіону Косово живуть серби, які мають громадянство Республіки Сербія, користуються сербською валютою. Владі Косово це не сподобалося і вони заявили, що з 01 серпня 2022 року на території регіону перестануть визнавати чинними сербські документи та сербську реєстрацію машин.


  Президент Сербії в цьому розгледів “ознаки геноциду сербів” і заявив, що армія Косова цієї ночі (з 31 липня на 01 серпня 2022 року) “планує” розпочати військову операцію проти етнічних сербів, щоб змусити переоформити документи на автівки та паспорти. За попередньою інформацією, Сербія привела збройні сили в повну бойову готовність і, за попередніми даними, серби перекидають авіацію до кордону з Косово.


  Косівський спецназ закрив кордон із Сербією. Також повідомляється про перших поранених на кордоні Сербії та Косова. У постраждалих вогнепальні поранення. У Міноборони Сербії заявили, що їхня армія поки що не перетинала адміністративну лінію.


  За всіма непрямими ознаками зрозуміло, що конфлікт в центрі Європи вигідний тільки Москві. Він повинен відвернути увагу світової громадськості від агресії Росії проти України, особливо від останніх випадків звірств російських військових та спалення українських військовополонених. Пропагандистські ЗМІ Росії вже розганяють тезу, що в конфлікті Сербії та Косова, основна провина лежить тільки на США та НАТО.

 

  Також варто нагадати, що президент невизнаного незалежним регіону Вьоса Османі з моменту вторгнення РФії в Україну неодноразово просила США посприяти у якнайшвидшому вступі регіону до НАТО. Але зробити це практично неможливо, оскільки члени НАТО – Іспанія, Словаччина, Греція, – незалежність сербського регіону Косово не визнають. Україна поки що також не визнала регіон Косово суверенною державою.


  Президент Сербії Александар Вучич виступив із Заявою щодо ситуації:


  “Вчора у нас були переговори з представниками сербського народу з Косова та Метохії.


   Давайте зробимо зусилля зберегти мир за всяку ціну.


  Спробуємо ще раз спитати у всіх. Я прошу албанців зрозуміти, я прошу сербів не піддаватися на провокації і не робити нічого, що може призвести до конфлікту. Але я також прошу представників могутніх і великих країн, які визнали незалежність Косова, трохи подбати про міжнародне право, бути обережнішими з реальністю і не дозволити сьогоднішнім підопічних розпочати конфлікт.


   Це моє прохання, це моє велике прохання. І все, що я можу сказати, це те, що ми молитимемося за мир і шукатимемо миру. Але одразу вам скажу, здачі (інтересів – ред.) не буде, і переможе Сербія. Якщо вони спробують розпочати гоніння на сербів, знущання з сербів, вбивства сербів – Сербія переможе. Це все, що я хочу сказати”.

 

  Для розуміння всіх нюансів даної ситуації просто необхідно додати, що топ-функціонер Сербської прогресивної партії Володимир Джуканович заявив про необхідність “денацифікації Балкан”. Кого саме Джуканович збирається “денацифікувати”: хорватів, македонців, албанців, болгар чи греків, він не уточнив. 

 

  Заява Джукановича доповнює “погрози” Вучича, які прозвучали в Заяві, розпочати “спецоперацію” з метою «захисту сербомовного населення». Все за “методичками” Кремля: провокація, привід, щоб було до чого причепитися, і введення військ.


  Зараз в Косові знаходиться контингент міжнародних сил безпеки (KFOR) у кількості 3775 іноземних військовослужбовців із 28 держав, переважно членів НАТО та їхніх союзників. Серед них 40 українських військовослужбовців.


   Влада США звернулася до влади регіону Косово з проханням відтермінувати плани на місяць. В Косово “почули” і відклали процедуру заміни сербських паспортів та номерних знаків на косовські до 01 вересня 2022 року.


  Схоже, зусилля Москви красиво, з дотриманням “певних дат”, розпочати Третю Світову війну і цього разу зазнала невдачі.