СБУ викрила спробу вербування мешканців окупованих територій спецслужбами РФ

Контррозвідка Служби безпеки України викрила два факти вербування українців з боку представників контрольованих спецслужбами РФ терористичних угруповань Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Мешканців ОРДЛО вербували для виконання розвідувально-підривних заходів на території України.

Так, мешканка тимчасово окупованої Макіївки була затримана представниками терористичної «МДБ ДНР» за нібито нелегальні операції з валютою.

«Через психологічний тиск, залякування та погрози кримінального переслідування зловмисники змусили жінку погодитись на конфіденційне співробітництво для збору розвідувальної інформації про підрозділи Збройних Сил України», – йдеться у повідомленні.

У ході перевірки було встановлено, що українська громадянка не виконувала злочинних завдань на користь терористичної організації.

Також у Луганській області контррозвідка викрила ще одну спробу вербування громадян.

Знову, під вигаданим приводом, бойовики незаконно затримали підприємця з тимчасово окупованого Луганська. Звинувативши чоловіка у зберіганні зброї для вчинення диверсій, зловмисники вимагали від нього періодично відвідувати підконтрольну українській владі територію Луганщини. Там він мав збирати інформацію про дислокацію та переміщення ЗСУ.

«Щоб схилити луганчанина до протиправної діяльності, до нього застосовувались тортури. Катування припинилися лише після підписання згоди на конфіденційне співробітництво з так званою “МДБ ЛНР”», – повідомили в СБУ.

Прибувши на підконтрольну українській владі територію Луганської області цей громадянин одразу звернувся до СБУ і розповів про всі обставини свого затримання “МДБ ЛНР” та вербування представниками терористичної влади.