СБУ відзвітувала про діяльність протягом поточного року

Пресцентр Служби безпеки України повідомив, що контррозвідка Служби безпеки України припинила діяльність 4 агентурних мереж і затримала 11 агентів російських спецслужб.

 

Агента ФСБ РФ, який мав підірвати сховище з аміаком засудили до 10 років ув’язнення. А двоє громадян, які за завданням терористів брали участь у вчиненні теракту в Донецькій області, отримали 12 років. Ще один агент ФСБ  намагався передати іноземній стороні секретну документацію щодо розробленого оборонною промисловістю України ракетного комплексу «Нептун».

 

При цьому ворожих агентів виявляли в органах державної влади та серед правоохоронців. Ними виявилися, зокрема, колишній генерал-майор СБУ, посадовець одного з міністерств.

 

Загалом, у 2020 році за матеріалами контррозвідки розпочато 288 кримінальних проваджень за злочини проти основ національної та громадської безпеки. Серед цих проваджень 76 стосуються державної зради, 50 – терористичної та диверсійної діяльності, 9 – посягань на територіальну цілісність і недоторканність України, 4 – шпигунства.

 

Нагадаємо: