СБУ ліквідувала потужну мережу «ботів», яка працювали на Росію

Правоохоронці блокували в різних областях України діяльність мережі ботоферм, які працювали через російські онлайн-сервіси. Прес-служба СБУ повідомляє, що зловмисники просували фейкові акаунти і спільноти для проведення незаконних операцій в мережі. Всього було зарегстріровано більше 8.000 активних акаунтів, з яких в популярних соцмережах поширювалася недостовірна інформація про ситуацію в Україні, роздмухувалися протестні настрої, здійснювалося залякували населення, розсилалися повідомлення про мінування важливих об’єктів і проводилися інформаційні атаки на акаунти українських держслужбовців. Також через цю мережу був організований продаж вогнепальної зброї, вибухових пристроїв та наркотичних речовин.

Акаунти реєструвалися через російські онлайн-сервіси, які надають послуги віртуальних мобільних номерів. Зловмисники нелегально переправляли і телефонний трафік створених на окупованому Донбасі «операторів» «Фенікс» і «ЛугаКий».

Співробітники СБУ провели обшуки в Києві, Харкові, Дніпрі, Дубно, Ірпені, вилучили комп’ютерну техніку та спеціальне обладнання (GSM-модеми, шлюзи), а також понад 22 тисяч SIM-карт операторів стільникового мобільного зв’язку України. Вилучено чорнові записи про реєстрацію користувачів соцмереж, які займалися провокаціями.

Операцію провели силами Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки, Управління СБУ у Львівській області та Прокуратури Львівської області.

 

За матеріалами Служби безпеки України