СБУ ліквідувала ботоферму в одному з бізнес-центрів Дніпра

СБУ викрила ботоферму, яка генерувала фейки про коронавірус і закликала до повалення конституційного ладу

Кіберфахівці СБУ припинили діяльність ботоферми, через яку зловмисники поширювали фейки про COVID-19 і закликали до повалення конституційного ладу. Про це повідомили у пресцентрі спецслужби.

Зазначається, що керували діяльністю ботоферми з Російської Федерації, а обладнання організатори розгорнули в одному з бізнес-центрів Дніпра. Потужність «ферми» – понад 5 тисяч ботів.

«Відповідне телекомунікаційне обладнання та спеціалізоване програмне забезпечення організатори придбали через заборонені в Україні російські небанківські платіжні системи. Вони використовували також SIM-картки українських операторів зв’язку та proxy-сервери вітчизняного сегмента інтернет. Аналіз контенту, який поширювала ботоферма, виявив публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади», – повідомили у відомстві.

Крім того, боти поширювали неправдиву інформацію про ситуацію в Україні, яка виникла через пандемію COVID-19.

Слідчі СБУ розпочали кримінальне провадження за ст. 109 Кримінального кодексу України. Під процесуальним керівництвом прокуратури Дніпропетровської області проведено обшуки й вилучено обладнання, яке використовували зловмисники. Триває слідство.

 

За матеріалами Арміяnform