Руслан Хомчак розказав про «скорочення» чисельності ЗСУ

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак розказав про інформацію щодо зниженнячисельності ЗСУ незадовго після того, як Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО.

 

«Правда в тому, що дехто прагне постійно підживлювати інформаційний фон довкола Збройних Сил негативом. Інформація про нібито скорочення війська є маніпулятивною та неправдивою.» – говорить військовий.

 

Справа в тому, що Закон України «Про чисельність Збройних Сил України» визначає, що в ЗСУ має бути 250 тисяч бійців. Проте, за словами Хомчака, штатна чисельність війська значно перевищує встановлену норму.

 

Це створює велику проблему – за словами головнокомандувача, армія забезпечується з розрахунку на встановлені законодавством норми, а не з розрахунку на їх реальну чисельність на позиціях.

 

Такі проблеми «не дозволяють досягти необхідної злагодженості підрозділів, якісно проводити заходи бойової підготовки, максимально ефективно використовувати фінансові ресурси. Хронічна неукомплектованість підрозділів суттєво знижує боєздатність військових частин» – пояснює сам Хомчак.

 

Саме тому нинішнє «скорочення», з точки зору командуючого – це не що інше, як переведення штатної чисельності військ у відповідність до визначеної законодавством України норми.

 

Нагадаємо:

СБУ затримала злочинців, які виготовляли дипломи для сепаратистів.